Мацарський: У тому, що Сирія визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії, немає нічого дивного. Вони і Крим "російським" визнали
Визнання Сирією незалежності Абхазії та Південної Осетії не матиме жодного зовнішньополітичного значення, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" український журналіст, військовий кореспондент, який працює в гарячих точках Близького Сходу, Юрій Мацарський.
На міжнародній арені влада Сирії змушена діяти відповідно до інтересів Росії, тому визнання Дамаском незалежності Абхазії та Південної Осетії не викликає подиву, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" український журналіст, військовий кореспондент, який працює в гарячих точках Близького Сходу, Юрій Мацарський.
"У тому, що Сирія визнала незалежність Абхазії та Південної Осетії, немає нічого дивного. Вони і Крим "російським" визнали. Там ставили питання на голосування. Спікер сирійського парламенту розповідала, що у Криму нібито живуть радянські люди, і вони хотіли повернутися в лоно матінки-Росії. Узагалі після того, як РФ втрутилася в сирійський конфлікт, в обмін на військову допомогу Москва вимагає від Сирії участі в російських зовнішньополітичних іграх. Потрібно розуміти, що на міжнародній арені в Росії зовсім немає союзників, які мають хоч якусь вагому силу. У підсумку росіянам доводилося підкуповувати обіцянками, кредитами і пільгами Науру і Вануату, щоб хоч вони визнали Абхазію та Південну Осетію", – зазначив Мацарський.
Він не відкидає, що рішення Дамаска було продиктоване тиском із боку президента РФ Володимира Путіна на свого сирійського колегу Башара Асада.
"Я так розумію, що Путін натиснув на Асада після загибелі в Сирії чергових російських найманців. Мовляв, мої люди за тебе гинуть – нумо, і ти йди мені назустріч! Чи буде визнання Сирією незалежності Абхазії та Південної Осетії мати якийсь зовнішньополітичний вихлоп? Та жодного! Сирію на міжнародній арені серйозно не сприймають – це не самостійний зовнішньополітичний гравець", – підкреслив журналіст.
Він сумнівається, що бойовики "ЛДНР" відкриють у Сирії своє "посольство", навіть за умови визнання "республік" Дамаском.
"Навіть якщо Сирія визнає "ДНР" і "ЛНР", відморожені бойовики не ризикнуть відкривати в Дамаску своє "посольство". А якщо і відкриють, що вони там будуть робити? Горілку цілими днями пити? Який може бути товарообіг між Сирією і "ЛДНР"? Жодного. У Сирії у світі зараз приблизно такий самий вплив, як у окупованих Донецька і Луганська. Переживати тут не варто – це, навпаки, був би привід нагадати світовій спільноті, що в Москві і Дамаску сидять людожери, плюючи на міжнародне право", – резюмував Мацарський.
29 травня Сирія встановила дипломатичні відносини з невизнаними Абхазією та Південною Осетією. Отже, Дамаск визнав незалежність "республік" від Грузії. У відповідь Грузія почала процедуру розриву дипломатичних відносин із Сирією.
8–12 серпня 2008 року між Росією і Грузією стався збройний конфлікт. Російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська із Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії й Абхазії. Після конфлікту Росія і Грузія припинили дипломатичні відносини.