Медведєв пригрозив, що РФ застосує ядерну зброю в разі успішного контрнаступу України. У Білому домі назвали риторику "безрозсудною й безвідповідальною"
За словами Медведєва, російські окупанти "запобігають світовому конфлікту", відбиваючи контрнаступ нібито "колективного ворога".
"Адже якщо уявити собі, що наступ укробандерівців за підтримки НАТО вдався... то нам довелося б... використати ядерну зброю. Іншого виходу просто не залишиться", – написав він.
У Білому домі риторику Медведєва назвали "безрозсудною й безвідповідальною".
За словами представника Ради нацбезпеки США, "застосування ядерної зброї в Україні – чи будь-де – було б катастрофічним для всього світу й мало б серйозні наслідки для Росії", його цитує CNN 31 липня.
Американський чиновник додав, що у США поки не бачать ознак того, що РФ готується застосувати ядерну зброю.
ЗМІ повідомляли на початку липня, що Медведєв із березня минулого року щомісяця погрожував ядерною зброєю, пік був у березні 2023-го – 10 разів на місяць.
Контекст:
21 вересня 2022 року президент країни-окупанта РФ Володимир Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю в разі загрози територіальній цілісності Росії. За місяць він заявив, що Росія "ніколи не говорила" про ймовірне застосування своєї ядерної зброї, а "тільки натяками відповідала".
Президент України Володимир Зеленський говорив, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю. Однак у червні 2023 року він додав, що "не може сказати напевно, особливо про людину, яка не має зв'язку з реальністю".
За оцінками Пентагону, в арсеналі Росії є до 2 тис. одиниць тактичної ядерної зброї, призначеної для застосування на полях битв із метою придушення звичайних сил, пише The New York Times.
25 березня Путін заявив, що самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко попросив його розгорнути у країні тактичну ядерну зброю.
В американській розвідці вважають, що Росія вже перекинула до Білорусі першу партію тактичної ядерної зброї.
Президент США Джо Байден заявив 20 червня, що вважає загрозу застосування Путіним тактичної ядерної зброї реальною. Проте 13 липня Байден уточнив, що не бачить "будь-яких реальних перспектив" застосування Путіним ядерної зброї.