Мелоні про "мирні ініціативи" для України: Я не така лицемірна, щоб плутати поняття "мир" і "вторгнення"
У відповідь на слова депутатки від "Руху п'яти зірок" Елізи Скутелли про те, що, виступаючи за збільшення військової допомоги Україні, вона втягує Італію в гонку озброєнь, Мелоні заявила, що це зрада.
"Я здивована, що вона говорить це нам, тому що це зрада нашої позиції. Тому що це має назву – "дозволити вторгнення в Україну". Якщо ми зупинимося, називаймо речі своїми іменами, якщо ми зупинимося, ми схвалимо вторгнення в Україну. Знаєте, я не настільки лицемірна, щоб сплутати слово "вторгнення" зі словом "мир". І тому я вірю, що ми не повинні схвалювати вторгнення РФ в Україну", – сказала Мелоні.
Вона зазначила, що вважає за правильне працювати над мирним планом і припиненням конфлікту. Але ситуація набагато складніша, ніж її репрезентує пропаганда, заявляє політикиня.
"Якими, на вашу думку, мають бути умови, коли ми сідаємо за стіл переговорів? Ми повинні чи не повинні вимагати, щоб Росія припинила воєнні дії і вивела війська з території України? Вважаєте, що ми маємо переглянути кордони України, чи як? Чи ви важаєте, що ми повинні віддати Москві території, які вона окупувала й провела на них "референдуми" про приєднання, так чи ні?.. Ось що я хочу від вас почути конкретно, якщо ми говоримо про мир. Тому що все інше – це пропаганда, яка паразитує на суверенній нації вільних людей і міжнародному праві", – завершила промову глава італійського уряду.
"Європейська правда" зробила переклад промови Мелоні українською мовою.
Контекст:
Італія підтримує суверенітет і територіальну цілісність України. Вона надає військову допомогу Україні, але списки постачання не публікує. У жовтні 2022 року повідомляли про виділення Україні п'ятого пакету військової допомоги, а у лютому 2023 року – шостого.
Після призначення главою уряду Мелоні побувала в Україні із візитом 21 лютого. Вона відвідала Бучу та Ірпінь у Київській області, побувавши на місцях масових розправ і поховань жертв російської окупації. У Києві вона зустрілася із президентом Володимиром Зеленським. Мелоні оголосила, що до нового пакету військової допомоги для України увійде три види систем ППО.
Прем'єрка розповіла Зеленському про намір організувати в Римі конференцію щодо відновлення України за участю італійських підприємств і бізнесу, а також проінформувала президента про підтримку рішення про визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу профільним комітетом парламенту Італії.