Мерка Парижа виступила проти участі Росії в Олімпіаді навіть під нейтральним прапором
Ідальго наголосила, що остаточне рішення має ухвалити Міжнародний олімпійський комітет.
"Моє бажання – щоб їх [росіян] не було [на Олімпіаді]. Я не підтримую варіанта нейтрального прапора", – сказала вона.
France Info нагадав, що наприкінці січня Ідальго підтримувала виступ росіян під нейтральним прапором, щоб не "позбавляти спортсменів можливості змагатися". Однак тепер вона вважає цей компроміс "непристойним".
"Насправді [нейтрального прапора] немає, тому що іноді є спортсмени-дисиденти. Вони марширують і змагаються під прапором біженців. Нейтральний прапор був пов'язаний із допінгом, і це був вибір, який вони зробили. Я не підтримую цього варіанта. Я б вважала це абсолютно непристойним... У будь-якому разі ми не хочемо, щоб країна, яка нападає на іншу країну, марширувала [на Олімпіаді] і вдавала, що цього [війни] немає", – пояснила мерка Парижа.
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, зокрема з території Білорусі. У зв'язку із цим 28 лютого виконавча рада МОК рекомендувала виключити спортсменів РФ і Білорусі з усіх міжнародних змагань, а також не запрошувати на заходи посадовців із цих країн.
25 січня 2023 року МОК виступив із заявою, у якій зазначив, що санкції проти Росії та Білорусі як держав залишаються чинними й на жодних змаганнях не можна показувати ідентифікаторів цих країн, таких як прапор чи гімн. Однак у МОК вирішили додатково вивчити можливість участі окремих спортсменів із РФ та Білорусі у змаганнях за суворих умов.
Президент України Володимир Зеленський після цього запросив главу МОК Томаса Баха до Бахмута, "щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує". Зеленський 24 січня під час телефонної розмови із президентом Франції Еммануелем Макроном підкреслив, що "спортсменам із Росії не місце на Олімпійських іграх у Парижі", а 29 січня написав французькому лідеру лист на цю саму тему.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розкритикував позицію МОК щодо можливості участі російських спортсменів в Олімпіаді, заявивши, що "МОК готовий розтоптати могили тисяч невинних людей, яких убили й убивають росіяни".
Міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що російські спортсмени не можуть брати участь в Олімпіаді під жодним прапором, оскільки "вони заплямовані кров'ю українців".
Очільник НОК України Вадим Гутцайт не відкинув бойкотування Україною Олімпіади, якщо в ній братимуть участь білоруси й росіяни.
31 січня у МОК заявили, що затверджених санкцій проти російських та білоруських спортсменів не переглядатимуть.