Меркель заявила, що країни Євросоюзу не послідують прикладу Великої Британії і не вийдуть із його складу
Незважаючи на різне уявлення країн – учасниць Європейського союзу про спільне майбутнє, колективні цілі зрозумілі, впевнена канцлер Німеччини Ангела Меркель.
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що не чекає від жодної з держав Європейського союзу виходу з його складу за прикладом Великої Британії. Про це вона заявила в інтерв'ю німецькій газеті Passauer Neue Presse.
"Окремі держави – члени ЄС, звісно ж, мають різні уявлення про те, як нам будувати спільне майбутнє, але загалом шлях зрозумілий: зміцнення співробітництва у сфері оборонної політики, управління зовнішніми кордонами, боротьба з ісламістським тероризмом і все те, що зміцнить нашу економіку і гарантує робочі місця нашим дітям і онукам", – зазначила Меркель.
Її заява прозвучала напередодні 60-річчя Римського договору, який був підписаний 1957 року урядами ФРН, Франції, Італії, Бельгії, Нідерландів і Люксембургу. Саме він став основою для створення Європейського економічного співтовариства. Урочисті заходи з нагоди ювілею заплановано на 25 березня.
На референдумі про вихід Великої Британії з Європейського союзу, який відбувся 23 червня 2016 року, 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% хотіли залишитися в ЄС. Більшість жителів Шотландії та Північної Ірландії проголосували за збереження членства країни в ЄС.
Уряд Великої Британії виніс на розгляд парламенту законопроект про початок офіційної процедури виходу Сполученого Королівства з Євросоюзу 26 січня. Парламент країни ухвалив його в остаточному вигляді 14 березня. 16 березня згоду на Brexit дала королева Великої Британії Єлизавета II.
Прем'єр Великої Британії Тереза Мей має намір запустити процес виходу країни з ЄС 29 березня. Найближчим часом вона відвідає Уельс, Шотландію та Північну Ірландію, щоб вислухати їхню думку щодо Brexit.
Європейська рада має обговорити свою позицію в переговорах щодо виходу Великої Британії з ЄС 29 квітня.