"Ми до цієї війни маємо бути підготовленими". У Польщі назвали допомогу Україні в боротьбі з Росією "національним інтересом"

У Польщі впевнені, що завершення будівництва газопроводу "Північний потік – 2" є загрозою з боку Росії
Фото: ЕРА

Польща має підтримувати Україну в її боротьбі з Росією, це є польським національним інтересом. Про це повідомила в ефірі Polskie Radio 27 липня віцеспікерка польського Сейму Малгожата Госевська.

За її словами, війна триває більше ніж "за тисячу кілометрів від Польщі", але вона може наблизитися до Польщі.

"Російська Федерація в цій сфері не має гальм, ця держава, на жаль, налаштована на такі дії; шукає успіхів перед виборами, що наближаються. [...] І ми до цієї війни також маємо бути підготовленими", – пояснила свою думку Госевська.

Найімовірнішою загрозою для Польщі з боку Росії є завершення будівництва газопроводу "Північний потік – 2". Госевська зазначила, що йдеться про енергетичну безпеку і країни Центрально-Східної Європи "мають ділитися цією безпекою".

Віцеспікерка Сейму впевнена, що Україна та інші держави регіону почуваються обдуреними через угоду США і Німеччини щодо "Північного потоку – 2".

Контекст:

Про те, що завершення будівництва газопроводу "Північний потік – 2" призведе до зниження рівня безпеки в Європі, говорив 26 липня заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський.

Відразу після анексії Криму 2014 року Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької й Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

За даними ООН, із 14 квітня 2014-го до 30 червня 2021 року внаслідок конфлікту на Донбасі загинули: 3901 цивільна особа, орієнтовно 4200 українських військових і приблизно 5800 бойовиків.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі з опівночі 27 липня. На початку 2021 року ситуація на Донбасі загострилася. Українська сторона регулярно заявляє про випадки порушення бойовиками режиму припинення вогню.