"Ми об'єднуємося, щоб мати право голосу". Працівники Google створили свою першу профспілку
Понад 200 співробітників і підрядників компанії Google Alphabet Inc у США та Канаді сформували профспілку "Спілка робітників Alphabet" для відстоювання своїх прав і дотримання етичних норм ведення бізнесу. Про це ідеться в заяві на сайті нової організації.
У профспілки буде власна рада директорів і оргкомітет, її учасники будуть зобов'язані платити членські внески, які спрямують на оплату організації заходів, юридичну підтримку та заробітну плату членів у разі страйку.
Зазначено, що профспілка буде відкритою для всіх співробітників Alphabet, незалежно від того, на яких умовах вони працюють. В організації вважають, що в Alphabet використовують роздільну систему найму, за якої приблизно половина співробітників – це тимчасові робітники, постачальники та підрядники, які часто отримують нижчу зарплату і можуть розраховувати на меншу кількість пільг порівняно з тими, хто працює на постійній основі. Надалі організація прагнутиме усунути цю нерівність.
Автори заяви висловили невдоволення співпрацею Google з оборонним сектором, Китаєм (ішлося про плани запустити підцензурну версію пошуковика у країні), а також розглядом скарг про сексуальні домагання на роботі.
Окремо в заяві згадано історію Тімніт Гебру – вона була головною інженеркою шахти команди з етичності використання штучного інтелекту в Google. На початку грудня 2020 року Гебру сказала, що її звільнили з компанії після того, як вона заявила про упередженість Google під час роботи над нейромережею.
"Ми об'єднуємося – тимчасові робітники, постачальники, підрядники та штатні співробітники, – щоб створити єдиний голос робітників. Ми хочемо, щоб Alphabet була компанією, де робітники мають право голосу під час ухвалення рішень, що впливають на них і суспільство, у якому вони живуть", – ідеться в заяві Парула Коула і Чуї Шоу, які стали головою та віцеголовою профспілки, опублікованій New York Times.
Група не збирається найближчим часом укладати колективного договору з Alphabet щодо оплати та умов праці, оскільки в компанію не входять підрядники, залучити яких до профспілки хочуть її організатори. Зараз вони влилися в більше Об'єднання працівників зв'язку США.
Зі свого боку в Google пообіцяли співпрацювати з працівниками.
"Ми завжди працювали над створенням сприятливих робочих умов для наших співробітників. Звісно, вони захищають трудові права, які ми підтримуємо. Але, як зазвичай, ми й далі безпосередньо взаємодіятимемо з усіма нашими співробітниками", – сказала операційна директорка Google Кара Сілверстайн у коментарі CNN.
У грудня 2020 року Національне управління з трудових відносин США обвинуватило холдинг Alphabet і пошуковик Google, який йому належить, у незаконному стеженні за співробітниками.
Колишні співробітники Google Джеймс Деймор і Девід Гудман подавали в суд на корпорацію, обвинувативши її в дискримінації білих чоловіків.
Пошуковик Google належить компанії Alphabet Inc., її штаб-квартира розташована в місті Маунтін-В'ю (штат Каліфорнія).