Міхалок приєднався до всенародного страйку в Білорусі й відмовився від виступів у країні до змінення режиму Лукашенка

Міхалок: Ми наполягаємо на звільненні всіх політв'язнів
Фото: sergey.mikhalok / Instagram

Білоруський музикант Сергій Міхалок, який проживає в Україні, заявив, що не визнає легітимності чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Білоруський музикант, екслідер гурту "Ляпис Трубецкой", фронтмен проєкту Brutto Сергій Міхалок, який проживає в Україні, 26 жовтня в Instagram заявив, що всі його музичні колективи приєднуються до всенародного страйку і народного ультиматуму в Білорусі й відмовляються виступати у країні до змінення режиму.

"Усі наші колективи – Brutto, "Ляпіс-98", Drezden, "Культура" і The Superbullz не виступатимуть у Білорусі до повного змінення злочинного режиму. Ми не визнаємо легітимності [чинного президента Білорусі] Олександра Лукашенка і закликаємо всю світову спільноту відмовитися від будь-яких контактів зі злочинною хунтою", – написав музикант.

Міхалок також наголосив на необхідності проведення у країні нових президентських виборів.

"Ми різко засуджуємо дії карателів і вимагаємо покарання щодо кожного епізоду геноциду проти власного народу. Ми наполягаємо на звільненні всіх політв'язнів", – резюмував він.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента Білорусі. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення, було затримано більше ніж 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали на телебаченні. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.

25 жовтня в Білорусі був останній день народного ультиматуму, поставленого Тихановською Лукашенку. Цього дня лише в Мінську на 11-й протестний марш вийшло понад 100 тис. осіб.

Тихановська заявляла, що якщо цього дня Лукашенко не піде у відставку, 26 жовтня білоруси оголосять загальнонаціональний страйк на всіх підприємствах, вийдуть блокувати дороги й обвалять продажі в державних магазинах. Портал TUT.BY пише, що сьогодні деякі білоруські компанії вирішили влаштувати вихідні дні, а інші пішли на безстрокові канікули.