У міненергетики США заявили про головне у XXI столітті досягнення в термоядерній енергетиці
Учені Ліверморської національної лабораторії в Каліфорнії (США) вперше досягли того, що під час реакції термоядерного синтезу отримали більше енергії, ніж витратили. Про це повідомила пресслужба лабораторії 13 грудня.
Дослідники назвали це "одним із найбільш приголомшливих наукових досягнень ХХІ століття".
Міністерка енергетики США Дженніфер Ґренголм заявила, що таке досягнення зміцнить "національну безпеку" і наблизить світ до можливості створення багатого джерела безвуглецевої енергії в майбутньому.
"Це ніби в наш набір інструментів для побудови економіки чистої енергії поклали дриль... Сьогодні ми говоримо світу: Америка зробила величезний науковий прорив, який стався завдяки тому, що ми інвестували в наші національні лабораторії та фундаментальні дослідження. І завтра ми знову працюватимемо над майбутнім, що частково базуватиметься на термоядерній енергії", – повідомила вона.
Очільниця ініціативи лабораторії з інерційної термоядерної енергії Теммі Ма, розповіла, що перебувала в міжнародному аеропорту Сан-Франциско, очікуючи на посадку на літак до Вашингтона, коли їй зателефонували і розповіли про займання.
"Мені зателефонував мій бос і сказав: "Здається, у нас зайнялося", – і я розплакалася. Я стрибала в залі очікування, сльози текли по моєму обличчю", – розповіла Ма.
Радник Білого дому з науки Араті Прабхакар зазначив, що вчені пережили десятиліття невдач, щоб досягти результату.
"Вони ніколи не упускали з уваги цю мету, і я думаю, що це приголомшливий приклад того, чого дійсно можна досягти завзятістю", – сказав він.
Як пояснив CNN, ядерний синтез – це штучний процес, який відтворює ту саму енергію, що живить сонце. Він відбувається, коли два або більше атомів зливаються в один – процес, що генерує величезну кількість енергії у вигляді тепла.
Учені всього світу десятиліттями вивчають ядерний синтез, щоб створити нове джерело енергії без ядерних відходів, зазначив телеканал.
Проблема використання термоядерної енергії полягає в тому, щоб підтримувати її досить довго, аби вона могла живити електричні мережі й системи опалення по всьому світу, ідеться у матеріалі CNN. Телеканал зазначив, досягнення вчених – це велика справа, але необхідно ще працювати, щоб уміти виробляти достатню кількість енергії.