Мінторгівлі США наклало санкції на дві російські компанії через порушення Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності
Дослідне конструкторське бюро "Новатор" і федеральний науково-виробничий центр "Титан-Баррикады", проти яких США ввели обмежувальні заходи, виробляють для міністерства оборони Росії крилаті ракети наземного базування і самохідні ракетні установки.
Міністерство торгівлі США 20 грудня ввело санкції проти двох російських компаній – дослідного конструкторського бюро "Новатор" і федерального науково-виробничого центру "Титан-Баррикады". Відповідне рішення опублікували у федеральному реєстрі США.
Американська влада визнала, що ці підприємства "загрожують національній безпеці США".
Компанії виробляють для міністерства оборони Росії крилаті ракети наземного базування і самохідні ракетні установки. Стверджують, що дальність цих ракет порушує параметри Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (РСМД).
Тепер продукція зазначених компаній підпадатиме у США під режим експортного ліцензування.
Безстроковий Договір про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності було підписано у Вашингтоні 8 грудня 1987 року президентом США Рональдом Рейганом і главою СРСР Михайлом Горбачовим. Він забороняє обом сторонам розгортати балістичні і крилаті ракети наземного базування з ядерними або звичайними боєголовками радіусом дії від 500 до 5500 кілометрів.
У лютому 2017 року, за даними американської розвідки, РФ розгорнула нові крилаті ракети великої дальності 9М729 (SSC-8 за західним стандартом), які порушують Договір про ліквідацію РСМД.
Наприкінці червня низка американських конгресменів-республіканців виступила з пропозицією про вихід США з Договору про ліквідацію РСМД через те, що його не дотримується Росія. У відповідь на це у РФ заявили, що вживуть відповідних заходів, оскільки вихід США з угоди спричинить нарощування озброєнь і нове розміщення ракет у Європі.
21 вересня, виступаючи в ООН, держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що, порушуючи положення договору, Росія ігнорує гарантії безпеки, які дала наприкінці холодної війни.
9 листопада міністр оборони США Джеймс Меттіс повідомив про наявність доказів того, що Росія порушувала договір "протягом кількох років".
8 грудня заступник американського державного секретаря Томас Шеннон заявив, що після одностороннього виходу Росії з Договору про ліквідацію РСМД США вивчають можливість створення системи ракет середньої дальності наземного базування для захисту себе та союзників.