Мита США на ввезення сталі й алюмінію набули чинності 1 червня, у ЄС заявили про намір звернутися до СОТ
Сполучені Штати Америки ввели 25-відсоткові мита на ввезення сталі і 10-відсоткові – на алюміній. Американський міністр торгівлі Вілбур Росс сказав, що США готові продовжити переговори з урядами Канади, Мексики і Єврокомісією, "тому що є інші питання, які також необхідно вирішити".
1 червня набуло чинності рішення про введення мит на ввезення до США сталі та алюмінію з Канади, Мексики і країн Європейського союзу. Про це повідомив міністр торгівлі США Вілбур Росс, пише агентство Reuters.
31 травня Росс сказав, що США готові продовжити переговори з урядами Канади, Мексики і Єврокомісією, "тому що є інші питання, які також необхідно вирішити".
Водночас він не повідомив, що країни мають зробити, щоб мита було скасовано, зазначило агентство.
Єврокомісар із питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом 31 травня заявила, що ЄС має намір звернутися до Світової організації торгівлі у зв'язку з митами, повідомляє Reuters.
За її словами, США намагалися використовувати мита як важелі тиску на ЄС, а це "не так, як ведуть бізнес, причому, між давніми партнерами, друзями і союзниками".
Мальмстрьом додала, що відповідь ЄС на рішення США буде "пропорційною" і введеною відповідно до правил СОТ.
8 березня президент США Дональд Трамп підписав розпорядження про введення 25-відсоткового мита на ввезення сталі і 10-відсоткового – на ввезення алюмінію. Він назвав це "питанням національної безпеки". Тарифи вже діють для Китаю, Росії, Японії, України та інших країн.
"Голос Америки" пояснював, що нові заходи можуть призвести до глобальної торгової війни.
9 березня єврокомісар із питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом заявила, що Європейський союз має бути звільнено від американських обмежень.
Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська зазначала, що Київ намагається домовитися з Вашингтоном про скасування мит на сталь.
1 травня Трамп відклав до 1 червня введення мит на сталь та алюміній для Європейського союзу, Канади і Мексики.
У Єврокомісії заявили, що це рішення продовжує невизначеність на ринку.