Міжнародний валютний фонд зупинив допомогу Афганістану

МВФ планував передати Афганістану $460 млн
Фото: ЕРА

Міжнародний валютний фонд (МВФ) припинив співпрацю з Афганістаном щодо надання спеціальних прав запозичення (СПЗ). Про це 18 серпня у Twitter повідомив офіційний представник МВФ Джеррі Райс.

"Як завжди, МВФ керується думкою міжнародної спільноти. Наразі в міжнародній спільноті немає чіткості щодо визнання уряду в Афганістані, внаслідок чого країна не може мати доступ до СПЗ або інших ресурсів МВФ", – написав він.

Міжнародний валютний фонд планував передати Афганістану $460 млн, однак адміністрація президента США Джо Байдена вимагала від МВФ гарантій, що гроші не потраплять до "Талібану", який узяв країну під контроль, писало 18 серпня видання The New York Times.

Контекст:

Після терактів 11 вересня 2001 року у США й відмови "Талібану" видати лідера терористичної організації "Аль-Каїда" Усаму бен Ладена в Афганістан було введено американські війська. Уряд "Талібану" було повалено, таліби розпочали бойові дії проти влади.

У лютому 2020 року представники США і руху "Талібан" підписали мирну угоду, яка передбачає виведення іноземних військ з Афганістану протягом 18 місяців після її підписання.

Ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася на тлі виведення американських військ, яке розпочали у квітні 2021 року. До 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані цього самого дня втік за кордон.

На тлі наступу "Талібану" іноземні держави розпочали евакуацію своїх громадян. Цей процес було паралізовано через те, що 16 серпня в аеропорту Кабула панував хаос і аеропорт скасував усі комерційні рейси. 17 серпня процес евакуації поновили, хоча міністерка оборони Франції Флоранс Парлі говорила, що блокпости талібів ускладнюють доступ до аеропорту.