Мюллер має намір до 1 вересня завершити розслідування щодо Трампа
Спецпрокурор Роберт Мюллер може до осені завершити справу, що стосується звільнення Джеймса Комі з посади керівника ФБР у 2017 році президентом США Дональдом Трампом.
Спеціальний прокурор Роберт Мюллер, який розслідує втручання Росії в американські вибори у 2016 році, має намір до 1 вересня завершити частину справи, що стосується ймовірного перешкоджання правосуддю президентом США Дональдом Трампом. Про це заявив адвокат Трампа Руді Джуліані, повідомляє The New York Times 20 травня.
Справа стосується звільнення Джеймса Комі з посади керівника ФБР. Мюллер перевіряє інформацію про те, чи відправив Трамп його у відставку, щоб перешкодити розслідуванню Комі про російське втручання.
У жовтні 2016 року влада США офіційно обвинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в перебіг президентських виборів у країні. У Кремлі ці обвинувачення назвали "нісенітницею".
8 листопада 2016 року республіканця Трампа обрали президентом США.
10 грудня 2016 року ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася у президентські вибори у США з метою допомогти Трампу здобути перемогу. Речник Кремля Дмитро Пєсков назвав такі обвинувачення "непристойними". В опублікованій доповіді американської розвідки йдеться, що президент Росії Володимир Путін особисто наказав почати кампанію щодо втручання у вибори у США.
Трамп звільнив Комі з посади директора ФБР 9 травня 2017 року. Це сталося за кілька днів після того, як він дав свідчення в Сенаті щодо перебігу розслідування справи про можливе втручання Росії у президентські вибори у США.
Комі також заявив, що записував розмови із президентом для свого захисту. Після цього Трамп звинуватив екс-голову ФБР у витоку секретної інформації.
Агентство Bloomberg написало 23 січня, що спецпрокурор планує допитати президента США щодо звільнення Комі та відставки Флінна. 24 січня Трамп заявив, що готовий під присягою відповісти на запитання Мюллера. За словами президента, він із "нетерпінням чекає на це, оскільки жодної змови взагалі не було".
У травні 2018 року The New York Times повідомило, що спецпрокурор США передав адвокатам Трампа приблизно 40 запитань, що стосуються зв'язків глави Білого дому і його оточення з РФ.