МНС РФ завершило обстеження згорілого торгового центру в Кемерові

Рятувальники завершили роботу у згорілій будівлі
Фото: 42.mchs.gov.ru

Співробітники МНС установили датчики, які дадуть змогу оцінити ступінь стійкості згорілої будівлі торгового центру в російському Кемерові.

Увечері 27 березня міністерство надзвичайних ситуацій РФ завершило обстеження згорілого торгового центру в російському Кемерові. Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Завершено демонтажні роботи нестійких конструкцій будівлі та заходи щодо недопущення повторних загорань. Закінчили зачищати поверхи колишнього торгового центру від будівельного сміття – вивезено понад півтори тисячі кубічних метрів. Поетапно починають розбирати будівлю", – заявили у МНС.

Представник відомства розповів журналістам, що фахівці використовували два методи аналізу стійкості будівлі: крім вібродатчиків було встановлено ультразвукові прилади "Стріла-П", які також визначали ступінь пошкодження конструкцій будівлі, повідомляє "Интерфакс".

Очікують, що фахівці мають намір завершити аналіз протягом кількох днів.

Пожежа в чотириповерховому торговому центрі "Зимняя вишня" в Кемерові сталася 25 березня. Згідно із заявою місцевої влади, загоряння виникло в дитячій батутній кімнаті. За даними міністерства надзвичайних ситуацій РФ на 26 березня, унаслідок події загинуло 64 людини, є зниклі безвісти. За словами родичів, жертвою трагедії стала 41 дитина.

За фактом інциденту Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу за ст. 109, 219 і 238 (заподіяння смерті з необережності; порушення вимог пожежної безпеки, що призвело з необережності до смерті двох і більше осіб; надання послуг, які не відповідають вимогам безпеки) Кримінального кодексу РФ.

Президент РФ Володимир Путін назвав причинами трагедії злочинну недбалість і нехлюйство.

27 березня Слідчий комітет РФ вивисунув обвинувачення п'ятьом затриманим у справі про пожежу: керівнику "Зимней вишни" Надії Судденок, технічному директору ТЦ Георгієві Соболєву, керівнику компанії, що розробила пожежну сигналізацію, Ігореві Полозіненку і його підлеглому Олександрові Нікітіну, а також охоронцю, який міг вимкнути систему оповіщення, Сергієві Антюшину.