Московського депутата засудили до семи років за висловлювання проти війни в Україні

Горінова визнали винним у поширенні неправдивої інформації про російську армію
Фото: Медиазона / Twitter

Міщанський районний суд Москви засудив муніципального депутата Красносільського округу міста Олексія Горінова до семи років позбавлення волі за виступ на засіданні муніципальної ради із закликом зупинити війну в Україні. Про це повідомляють "Радио Свобода" та "Медиазона".

На початку квітня прокремлівські Telegram-канали розповсюджували запис засідання ради депутатів, яке провели 15 березня. Депутати, на пропозицію Горінова, оголосили хвилину мовчання на згадку про жертв агресії в Україні. Горінов також зазначив, що всі зусилля громадянського суспільства в Росії мають бути спрямованими на те, щоб зупинити війну.

У справі фігурує ще одна депутатка – Олена Котьоночкіна, але вона виїхала за кордон.

За версією слідства, під час засідання Горінов та Котьоночкіна називали війну в Україні війною, а не "спеціальною операцією" і говорили про загибель українських дітей. Горінов, ідеться в обвинуваченні, називав Росію "фашистською державою" та стверджував, що вона хоче захопити територію України. Водночас експерти-лінгвісти, запрошені стороною обвинувачення, зробили висновок, що "фашистською державою" Росію Горінов не називав.

У підсумку його визнали винним у "розповсюдженні неправдивої інформації про російську армію з використанням службового становища та за мотивами ненависті". Суд засудив його до семи років колонії загального режиму. Йому заборонили чотири роки після звільнення обіймати державні посади.

В останній промові Горінов заявив, що вважає війну "найшвидшим засобом розлюднення".

"Я вважаю, що Росія вичерпала свій ліміт на війни ще у XX столітті. Однак наше справжнє – це Буча, Ірпінь, Гостомель. Вам про щось говорять ці імена? Вам, обвинувачення! Поцікавтеся і не говоріть потім, що нічого не знали", – сказав депутат.

Контекст:

Повномасштабне вторгнення в Україну, яке розпочалося 24 лютого, російська влада офіційно називає "спецоперацією".

4 березня Державна дума Росії ухвалила поправки до Кримінального кодексу РФ, які посилюють відповідальність за поширення "фейків" про дії збройних сил РФ. Відповідно до ухвалених поправок, публічне розповсюдження "свідомо неправдивої" інформації про використання збройних сил РФ карають штрафом у розмірі від 700 тис. руб. до 1,5 млн руб. (170–365 тис. грн) або позбавленням волі на строк до трьох років. Якщо закон порушили з використанням службового становища, строк позбавлення волі може становити до 10 років, а якщо це спричинило тяжкі наслідки – до 15 років.

Про перші кримінальні справи у РФ за цією статтею стало відомо в середині березня. 25 березня голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін сказав ТАСС, що відомство розслідує понад 10 таких справ.