МОЗ Вірменії спростувало заяви про 125 жертв вибуху бензину в Нагірному Карабасі. За даними омбудсмена, загинуло 68 людей
Кількість підтверджених жертв вибуху 25 вересня на бензосховищі в Нагірному Карабасі на складі бензину біля траси Степанакерт – Аскеран зросла до 68 осіб, упізнано 21 жертву вибуху. Про це омбудсмен Нагірного Карабаху Гегам Степанян повідомив увечері 26 вересня у Facebook.
"290 людей поранено, із яких 168 сьогодні доправлено до медустанов РВ [Республіки Вірменія], 96 [із них] – вертольотами РВ та російських миротворців, 72 – машинами швидкої допомоги РВ у супроводі Міжнародного комітету Червоного Хреста", – написав він.
Як повідомляє омбудсмен, за зведеними даними звернень, що надійшли в інформаційні центри, 105 осіб вважають зниклими безвісти, збір даних триває.
Раніше 26 вересня "Радио Азатутюн" із посиланням на главу МОЗ Вірменії Анаїт Аванесян повідомляло, що з Нагірного Карабаху до Вірменії було передано тіла 125 людей. Останки загиблих доправили в судово-медичні центри, але їхньої ідентифікації поки не почали. Ґрунтуючись на цих даних, низка ЗМІ повідомила про 125 загиблих під час вибуху бензосховища.
Степанян у Facebook уточнив, що сьогодні до Вірменії було передано лише тіла загиблих унаслідок воєнних дій, а тіла та останки жертв вибуху планують передати найближчими днями.
Пресслужба МОЗ Вірменії також опублікувала у Facebook спростування інформації про 125 загиблих.
"Щоб уникнути непорозумінь, повідомляємо, що опублікована в низці ЗМІ інформація про те, що "125 останків загиблих унаслідок вибуху перевезено до Вірменії", не відповідає дійсності", – ідеться в повідомленні.
Там уточнили, що Аванесян озвучила загальну кількість останків, перевезених із Нагірного Карабаху до Вірменії.
Увечері 25 вересня у Нагірному Карабасі на складі бензину біля траси Степанакерт – Аскеран стався сильний вибух. Степанян повідомляв, що кількість поранених перевищує 200 осіб, стан більшості з них важкий або вкрай важкий. Він зазначив, що є потреба термінової евакуації постраждалих повітрям, щоб урятувати їхні життя. За словами омбудсмена, медичних можливостей Нагірного Карабаху бракує для порятунку людей.
Видання News.am уранці 26 вересня повідомило, посилаючись на МОЗ Нагірного Карабаху, що внаслідок вибуху постраждало 290 людей. Загиблими на той момент вважали 20 людей.