"Мутна історія з отруєнням у Солсбері". Лавров заявив, що нові санкції США проти Росії погіршать ситуацію на світовій арені
У міністерстві закордонних справ Росії назвали "мутною історією" замах на колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньку Юлію в британському Солсбері. Державний секретар США Майк Помпео повідомив главу МЗС РФ Сергія Лаврова про намір запровадити нові санкції США проти Росії.
12 лютого за американською ініціативою відбулася телефонна розмова міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова і державного секретаря США Майка Помпео. Держсекретар США повідомив російську сторону про намір Сполучених Штатів запровадити нові санкції проти РФ, повідомила прес-служба МЗС Росії.
"У зв'язку з анонсованим держсекретарем наміром США ввести додаткові санкції проти Росії під абсолютно недоведеним приводом минулорічної мутної історії з "отруєнням" у Солсбері Сергія Скрипаля та його дочки, яких відтоді ніхто не бачив, Сергій Лавров підкреслив, що цей нічим не виправданий крок Вашингтона лише погіршить ситуацію у двосторонніх відносинах і атмосферу на світовій арені", – ідеться в повідомленні.
У прес-службі зазначають, що Лавров також "застеріг від будь-якого втручання у внутрішні справи Венесуели, включно із силовим впливом, чим погрожує Вашингтон, порушуючи міжнародне право".
"Висловлено готовність провести консультації щодо венесуельської тематики в руслі принципів статуту ООН. Глави зовнішньополітичних відомств торкнулися питання становища в Сирії, погодившись із необхідністю продовжувати двосторонній діалог в інтересах виконання резолюції РБ ООН 2254. Обмінялися також думками про нещодавні контакти представників МЗС Росії і Держдепартаменту США щодо ситуації навколо Корейського півострова і з метою просування афганського врегулювання", – додали у МЗС РФ.
Скрипаля і його дочку Юлію отруїли в березні 2018 року в британському Солсбері розробленим у РФ нервово-паралітичним агентом "Новачок". Їм вдалося вижити після замаху.
5 вересня 2018 року в прокуратурі Британії назвали прізвища, за якими підозрювані у скоєнні отруєння в'їхали в країну – Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами ГРУ. 26 вересня в розслідуванні групи Bellingcat і The Insider ішлося, що людина, відома за прізвищем Боширов, – це полковник Головного управління Генштабу РФ Анатолій Чепіга. 8 жовтня було оприлюднено результати другого розслідування, згідно з яким справжнє ім'я Петрова – Олександр Мішкін.
8 вересня таблоїд The Daily Mirror писав, посилаючись на джерело у спецслужбах, що до отруєння Скрипалів, окрім Петрова і Боширова, причетні ще четверо людей – так званий загін "Чистильники". Наприкінці вересня про третього підозрюваного у справі про отруєння Скрипаля написала газета The Daily Telegraph. За даними видання, агент Сергій Федотов (справжнє прізвище невідоме) складав план провулка, де жив Скрипаль. Російське інтернет-видання "Фонтанка" повідомило 10 жовтня, що Федотов був у Лондоні в той самий час, що й Боширов із Петровим.
У грудні 2018 року міністерство фінансів США занесло до санкційного списку 18 росіян, серед яких Чепіга і Мішкін.
21 січня 2019 року Рада ЄС затвердила санкції проти росіян, причетних до отруєння Скрипалів. У Кремлі їх назвали безпідставними.