На кліматичному саміті ухвалили підсумковий документ. Гутерріш назвав його "важливим, але недостатнім кроком"
Для погодження підсумкового документа роботу кліматичного саміту довелося продовжити на день. У документі є заклик до 197 країн "повідомити про свій прогрес у досягненні кліматичних цілей наступного року на COP27, яка відбудеться в Єгипті".
У підсумковий документ не увійшла низка "жорстких формулювань". Зокрема, Індія та Китай не підтримали різкої відмови від вугільної енергетики.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш назвав документ таким, що відображає "інтереси, суперечності та стан політичної волі у світі".
"Це важливий крок, але його недостатньо. Ми маємо прискорити дії для боротьби зі зміною клімату, щоб підтримувати мету щодо обмеження зростання глобальної температури на 1,5 градуса", – сказав він.
За словами Гутерріша, на саміті не було досягнуто мети переходу "в режим надзвичайної ситуації", припинення субсидування викопного палива, відмови від вугілля, захисту вразливих спільнот та виконання зобов'язань щодо фінансування боротьби зі зміною клімату на суму $100 млрд.
Звертаючись до прихильників боротьби проти зміни клімату, генсек ООН заявив, що знає про їхнє розчарування.
"Але шлях прогресу – не завжди прямий. Іноді бувають об'їзні шляхи. Іноді бувають ями. Але я знаю, що ми зможемо туди дістатися. Ми перебуваємо в боротьбі за наші життя, і цю боротьбу потрібно виграти. Ніколи не здаватися. Ніколи не відступати. І далі рухатися вперед", – заявив Гутерріш.
Контекст:
Кліматичний саміт у Глазго проводили із 31 жовтня. На ньому були лідери провідних країн світу, зокрема президент США Джо Байден, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді, а також президент України Володимир Зеленський. Не було на саміті голови КНР Сі Цзіньпіна та президента Росії Володимира Путіна.
Головне із саміту зібрано у публікації видання "ГОРДОН".