На сайті прокремлівської "Комсомольской правды" з'явилися статті проти війни в Україні. Їхній автор назвав це "спокутою провини"

Автором антивоєнних новин на "Комсомольской правде" був Володимир Романенко
Скріншот: prosleduet.media
Увечері 11 лютого на сайті російського пропагандистського видання "Комсомольская правда" з'явилося кілька антивоєнних матеріалів. Першим на це звернув увагу проєкт "Продолжение следует".

Серед заголовків матеріалів, які вже видалили, були такі:

  • "Крим – Україна. Росія зобов'язана повернути острів";
  • "Росія стала жертвою окупації путінським режимом";
  • "Російська Федерація скоїла злочини в Бучі, Ізюмі та Гостомелі";
  • "Кремлівський режим випустив ув'язнених зі зброєю";
  • "Росія розпалювала конфлікт в Україні з 2014 року";
  • "Росія почала готувати дітей до війни";
  • "Путін провів фейкові референдуми на анексованих територіях України";
  • "Путін наказав бомбардувати мирні міста в Україні";
  • "Катування Навального: як у російських в'язницях поводяться з політв'язнями".

Щонайменше частина публікацій починалася такими словами: "Матеріал не погоджено з редакцією "Комсомольской правды", його спрямовано на викриття брехні кремлівського режиму на чолі з кривавим диктатором Путіним і його зграї цинічних злодіїв у владі, які здійснили геноцид мирного народу в Україні".

Автором цих новин було вказано Володимира Романенка. Проєкт "Продолжение следует" зміг зв'язатися з ним, і Романенко розповів, що виклав тексти як акцію до роковин початку війни.

"Для мене такий крок – це стрибок у прірву. Я шукаю якусь роботу, накопичень особливо не залишилося. Але сприймаю це як спокуту провини. Залишитися без роботи – як на мене, пропорційна плата за те, що я брехав. Перепрошую в українців за те, що брав участь у всьому цьому. Моє висловлювання – про те, що й у пропаганді є люди, які ще пручаються. Я розраховую, що співробітники інших прокремлівських ЗМІ помітять мій вчинок", – заявив він.

Контекст:

Це вже не вперше, коли з початку повномасштабної війни у російських пропагандистських ЗМІ з'являються такі публікації. У травні схожі новини з критикою російської влади й війни в Україні опублікували на сайті Lenta.ru. Як і у випадку із "Комсомольской правдой", їх опублікували співробітники видання.