На слуханнях у Сенаті США запропонували піддати санкціям усіх, хто співпрацює з енергетичним сектором РФ
США використали далеко не весь потенціал санкцій щодо Росії, заявив учасник сенатських слухань, екс-директор департаменту мінфіну Чіп Понсі.
Найефективніші санкції проти Росії стосуються видобування вуглеводнів та енергетичної сфери. Про це під час слухань у Сенаті США заявив старший радник "Фонду захисту демократії", колишній директор управління міністерства фінансів з боротьби з фінансуванням тероризму та фінансовими злочинами Чіп Понсі.
Слухання у комітеті Сенату з банківської діяльності "Росія. Варіанти санкцій" транслювала у Facebook українська служба "Голосу Америки".
Понсі презентував пакет пропозицій експертної групи про посилення санкцій проти РФ.
"Якщо ми захочемо завдати реальної шкоди економіці Росії, ми зможемо це зробити. Важливо при цьому зберігати єдність із міжнародними партнерами. Ця єдність нам знадобиться. Ми пропонуємо заходи в енергетичному секторі – піддавати санкціям кожного, хто інвестує в російську енергетику. Ми повинні стати мотором цих санкцій", – сказав Понсі.
На думку експерта, секторальні санкції змусять уряд Росії зайнятися розв'язанням конфліктів в Україні та Грузії.
Щодо Росії було введено економічні санкції Сполученими Штатами, Євросоюзом та деякими іншими країнами навесні 2014 року після того, як Росія анексувала український півострів Крим і почала військову агресію на сході України. Санкційні пакети кілька разів розширювали й посилювали.