На Землі проживає 7,7 млрд осіб, до 2050 року їх кількість може зрости до 9,7 млрд – ООН
Кількість людей на Землі зростає, населення старіє і переїздить до міст, зазначили в Організації Об'єднаних Націй.
Чисельність населення світу станом на 2019 рік становить 7,7 млрд людей. Про це повідомив Центр новин ООН за підсумками сесії комісії з народонаселення та розвитку у Нью-Йорку 2 квітня.
Перший заступник генсека ООН Аміна Мохаммед повідомила, що до кінця 2050 року чисельність населення може сягти 9,7 млрд осіб, а до кінця сторіччя – приблизно 11 млрд.
"Зростання чисельності населення та економічне зростання призвели до величезного зростання масштабів виробництва і споживання, що обернулося неймовірними наслідками для навколишнього середовища", – підкреслила Мохаммед.
Вона повідомила, що протягом останніх кількох десятиліть на 40% знизився рівень материнської смертності та скоротилася кількість людей, які живуть в умовах крайньої бідності.
"Із 1994-го до 2019 року рівень смертності дітей віком до п'яти років скоротився на 54%. Очікувана тривалість життя в усьому світі зросла із 64,9 року в 1994 році до 72,3 року у 2019 році й до 2030 року збільшиться приблизно ще на два роки. У всьому світі значно підвищився рівень добробуту населення", – повідомили у прес-службі.
Також у доповіді, поданій на розгляд комісії, наголошено, що зростання чисельності населення супроводжують його старіння, зниження рівня народжуваності та стрімка урбанізація.
"Що стосується людей віком 65 років і старших, то їх частка в загальній чисельності населення зростає. Нині їх 19% у Європі і 16% у Північній Америці, а до 2050 року ці показники збільшаться до 28% і 23% відповідно. Прогнозують, що за цей період частка літніх людей в Азії, Латинській Америці та Карибському басейні також збільшиться з нинішніх 8% до 18%. В Африці, де на сьогодні наймолодше населення, до 2050 року частка літніх людей становитиме 9%", – ідеться в повідомленні.
Водночас в ООН зазначають, що наразі майже половина літніх людей у світі не отримує пенсії.
Також в ООН прогнозують зростання кількості міських жителів.
"Наразі приблизно 56% світового населення живе в містах. Майже весь приріст населення в майбутньому відбуватиметься завдяки збільшенню кількості міських жителів, на яких, згідно з прогнозами, до 2030 року припадатиме 60% населення країн світу, а до 2050 року – приблизно 68%", – додали у прес-службі.