Найбільше опозиційне видання Білорусі TUT.BY тимчасово позбавлять статусу ЗМІ з 1 жовтня
Статус ЗМІ опозиційне білоруське видання TUT.BY втратить на три місяці – до 30 грудня цього року.
Міністерство інформації Білорусі тимчасово позбавило найбільше опозиційне видання республіки TUT.BY статусу ЗМІ. Про це йдеться на сайті TUT.BY.
Зупинення випуску мережевого видання TUT.BY триватиме з 1 жовтня до 30 грудня 2020 року. Журналісти пояснюють, що, незважаючи на це, вони й далі працюватимуть, але вже як інтернет-ресурс.
Статус ЗМІ дає журналістам можливість на законних підставах відвідувати райони збройних конфліктів або надзвичайних ситуацій, масові заходи, місця інших суспільно важливих подій і передавати звідти інформацію. Без цього статусу працівників видання, присутніх на мітингах, прирівнюватимуть до їхніх учасників.
Водночас у TUT.BY уточнили, що їхнє видання зареєстрували як ЗМІ лише в січні 2019 року, раніше – від моменту заснування 2000 року – портал працював без цього статусу.
Ситуацію вже прокоментувала білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська в Telegram.
"Сьогодні режим задокументував, що позбавляє білорусів права на правду. Тривалий час ми вважали, що зазіхнути на роботу TUT.BY не наважиться ніхто, але другий місяць ми бачимо, як колишня система руйнує все навколо, намагаючись продовжити своє існування", – написала вона.
Позбавлення статусу ЗМІ стало результатом чотирьох попереджень TUT.BY за його матеріали. Зараз усі тексти, до яких у міністерства були претензії, змінили.
За даними платформи SimilarWeb, TUT.BY є найпопулярнішим ЗМІ в Білорусі. Видання активно висвітлює масові акції протесту, які тривають у Білорусі з 9 серпня. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифікували. За даними ЦВК, перемогу здобув чинний президент Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли незадоволених. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів затримали понад 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.