Упродовж найближчих тижнів у РФ повернуться тисячі ув'язнених, достроково помилуваних за участь у вторгненні в Україну – британська розвідка
Пік вербування засуджених у ПВК, за даними британських спецслужб, припав на осінь 2022 року, коли ув'язненим пропонували пом'якшення вироку після шести місяців участі у війні.
Хоча приблизно половину набраних ув'язнених убили або поранили, інформація з Росії свідчить про те, що угруповання виконує свою обіцянку відпустити тих, хто вижив. Документи про звільнення, які надають ув'язненим, котрі воювали у ПВК, затвердив президент Росії Володимир Путін, ідеться в повідомленні.
Враховуючи, що "Вагнер" більше не може набирати бойовиків у колоніях, це спричинить у ПВК "кадровий голод", вважають у міноборони Великобританії. Також там зазначають, що повернення ув'язнених із травматичним досвідом війни призведе до спалаху насильницьких злочинів, що стане великою проблемою для російського суспільства.
Контекст:
На боці Росії у війні проти України, окрім регулярної армії, воюють приватні військові компанії. Найвідоміша серед них – ПВК "Вагнер", у лавах якої перебувають найманці та завербовані у в'язницях ув'язнені.
За інформацією Білого дому станом на 22 грудня 2022 року, сили ПВК "Вагнер", які спрямували в Україну, становили 50 тис. найманців, із них 10 тис. – контрактники, а ще 40 тис. – завербовані у тюрмах ув'язнені. Про це пише The Hill.
ЗМІ повідомляли, що участь у вербуванні ув'язнених брав особисто власник ПВК, бізнесмен Євген Пригожин, оприлюднили відео з колонії, де він виступав перед ув'язненими. Пригожин назвав себе "представником" ПВК "Вагнер" і попередив, що шукає найманців для участі у "важкій війні".
В атаках на Бахмут ПВК "Вагнер" втратила найефективніші частини, написав в оперативному аналізі 6 березня американський Інститут вивчення війни.