Міноборони РФ напряму набирає в'язнів на війну проти України – ЗМІ

Шойгу і Герасимов (на фото) створюють резерв ув'язнених, якими вони зможуть безпосередньо керувати через ПВК міністерства, вважають в українській розвідці
Фото: EPA
Міністерство оборони Росії почало напряму набирати в'язнів для війни проти України.

Про це 14 лютого повідомив CNN із посиланням на російських в'язнів та українську розвідку.

ЗМІ вдалося поспілкуватися з деякими російськими в'язнями з підрозділу №08807, який у жовтні 2022 року перекинули під Соледар Донецької області (під час штурму №08807 зазнав великих втрат). Усі в'язні запевнили, що працювали безпосередньо на міноборони РФ. Деякі з них мали документи з направленням у військову частину бойовиків "ЛНР", що підпорядковується російському міноборони.

CNN оприлюднив голосове повідомлення російського в'язня Віктора Севальньова, скерованого на війну. Його двічі поранили. Севальньов побоювався, що після шпиталю навряд чи повернеться додому. В останньому повідомленні дружині ув'язнений припускав, що його стратять, а за кілька днів тіло Севальньова повернули до Москви у закритій труні, зазначив телеканал.

Представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов повідомив CNN, що російські в'язні, які нещодавно потрапили в полон, розповіли, що їх "офіційно запросило міноборони РФ".

На думку Юсова, глава міноборони Росії Сергій Шойгу і начальник Генштабу РФ (нещодавно призначений командувачем військ в Україні) Валерій Герасимов створюють резерв ув'язнених, якими вони зможуть безпосередньо керувати через власні ПВК міністерства.

Юсов зазначив, що в міноборони РФ поки менше завербованих в'язнів, ніж у ПВК "Вагнер", але їх "будуть використовувати так само – як гарматне м'ясо".

9 лютого засновник приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин заявив, що ПВК більше не вербує ув'язнених.

У британській розвідці припустили, що Пригожин перестав вербувати в'язнів у "Вагнер" через конкуренцію з міноборони РФ.

Контекст:

На боці Росії у війні проти України, окрім регулярної армії, воюють приватні військові компанії. Найвідоміша серед них – ПВК "Вагнер", у лавах яких перебувають найманці та завербовані у тюрмах ув'язнені.

За інформацією Білого дому станом на 22 грудня 2022 року, сили ПВК "Вагнер", скеровані в Україну, становили 50 тис. найманців, із них 10 тис. – контрактники, а ще 40 тис. – завербовані у тюрмах ув'язнені. Про це пише The Hill.

Із 50 тис. російських в'язнів, завербованих ПВК "Вагнер" для участі у війні в Україні, залишилося лише 10 тис. осіб. Інші або загинули, або дезертирували, заявила глава благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова 21 січня 2023 року.

The New York Times написала 25 січня, що кількість могил на кладовищі у станиці Бакинській Краснодарського краю, яке належить ПВК "Вагнер", зросла у сім разів за останні два місяці.