NASA опублікувало фото скупчення зірок, схоже на різдвяну ялинку. Фото photo icon

NGC 2264 – це скупчення молодих зірок віком від 1 млн до 5 млн років
Фото: nasa.gov

Американське космічне агентство NASA 19 грудня опублікувало фото скупчення зірок NGC 2264, також відоме як "Ялинкове скупчення" через свою схожість із різдвяним деревом.

NGC 2264 – це скупчення молодих зірок віком від 1 млн до 5 млн років у Чумацькому Шляху на відстані приблизно 2500 світлових років від Землі.

Зорі в NGC 2264 є як менші, так і більші за Сонце, починаючи від тих, які мають менше за 10-ту частину маси Сонця, і закінчуючи тими, що містять приблизно сім сонячних мас.

Фото: nasa.gov

Опубліковане NASA фото – це нове комбіноване зображення, яке підсилює схожість із різдвяною ялинкою завдяки вибору кольору й обертання. Сині й білі вогні (які блимають в анімованій версії цього зображення) – це молоді зірки, які випромінюють рентгенівське випромінювання, виявлене рентгенівською обсерваторією NASA "Чандра".

Оптичні дані 0,9-метрового телескопа WIYN Національного наукового фонду на піку Кітт показують газ у туманності зеленим кольором, що відповідає "хвої" дерева, а інфрачервоні дані Two Micron All Sky Survey показують зорі переднього й заднього планів білим кольором.

Це зображення повернуто за годинниковою стрілкою приблизно на 160 градусів від астрономічного стандарту Півночі, спрямованого вгору, тож здається, ніби верхівка дерева розташована у верхній частині зображення.

Фото: nasa.gov

Молоді зорі, такі як NGC 2264, є мінливими й зазнають сильних спалахів у рентгенівському випромінюванні та інших типів варіацій, видимих у різних видах світла. Координоване миготіння, показане в цій анімації, однак, є штучним, щоб підкреслити розташування зірок у рентгенівських променях і схожість цього об'єкта із різдвяною ялинкою. Насправді зміни зірок не синхронізовані.