NASA і "Роскосмос" домовилися знизити орбіту Міжнародної космічної станції

Орбіту МКС коректували 314 разів
Фото: РОСКОСМОС / Twitter
Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) попросило "Роскосмос" зменшити висоту орбіти Міжнародної космічної станції (МКС). Про це 5 лютого проінформував сайт "Роскосмосу" із посиланням на ракетно-космічну корпорацію "Енергія" (РФ).

"На прохання американців для забезпечення умов проведення їхніх експериментів ми переходитимемо на іншу орбіту. Тепер літатимемо не на орбіті 419 км, а на три кілометри нижче – 416", – сказав начальник відділу балістики "Енергії" Рафаїл Муртазін.

Він зазначив, що висоту 416 км російська сторона може підтримувати "аж до ухвалення рішення про затоплення станції".

У "Роскосмосі" пояснили, що орбіту МКС змінюють за допомогою двигунів російського модуля "Звезда" та пристикованих до станції вантажних кораблів "Прогресс МС".

За даними російської космічної корпорації, за час існування МКС її орбіту коригували 314 разів.

Контекст:

Міжнародна космічна станція це пілотована орбітальна станція, яку використовують як багатоцільовий космічний дослідницький комплекс.

У проєкті беруть участь п'ять космічних агенцій: NASA, "Роскосмос", Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень і Канадське космічне агентство. МКС зібрали на орбіті Землі у 19982000 роках. 2 листопада 2000 року на станцію вирушила перша експедиція.

2014 року країни – учасниці програми домовилися експлуатувати станцію до 2024 року. Наприкінці 2021 року стало відомо, що роботу МКС хочуть продовжити до 2030 року.