NASA запустило до Місяця найпотужнішу ракету в історії. У межах місії на супутнику збираються створити постійну базу
Запуск SLS мав відбутися ще наприкінці серпня, проте кілька разів його відкладали через витік палива, виявлений до старту, а також через шторм "Ніколь", який налетів на США на початку листопада.
На момент публікації новини Orion розгорнув сонячні батареї, завершив маневр підняття перигею й успішно вийшов на траєкторію польоту до Місяця.
Artemis I – тестовий безпілотний політ перед відправленням до супутника Землі модуля з екіпажем, запланований на 2024 рік (місія Artemis II). Він триватиме трохи більше ніж 25 днів – Orion має облетіти Місяць по широкій орбіті й повернутися на Землю 11 грудня, приводнившись у Тихому океані.
Кінцевим завданням місії є відновлення польотів людини на Місяць і створення постійної місячної бази до 2028 року для підготовки до польотів на Марс (заплановано, що вони відбудуться у 2030–2040 роках). NASA називає місію Artemis "першим кроком у наступну епоху дослідження космосу".
98-метрова ракета SLS – це найбільша і найпотужніша ракета в історії для відправлення людей у далекий космос. Якщо місія Artemis I буде успішною, США можуть повернутися на Місяць за понад 50 років після закриття програми "Аполлон" (із 1969-го до 1972 року американські астронавти висаджувалися на Місяць шість разів).