Учені зафіксували виверження чорної діри в центрі Чумацького Шляху
Науковці за допомогою рентгенівського космічного телескопа NASA "Чандра" виявили виверження надмасивної чорної діри Стрілець А* у центрі галактики Чумацький Шлях. Результати дослідження опублікували на сервері препринтів arXiv, написало 11 травня видання Space.
Команда спостерігачів припускає: гарячий газ, який проходить через "димохід", стикається з холоднішим газом, унаслідок чого утворюються нові ударні хвилі, котрий спричиняє яскравіше рентгенівське випромінювання на "стінках вентиляційних отворів". "Вентиль" розташований приблизно за 700 світлових років від центральної точки регіону, на вершині "димоходу", який раніше виявили за допомогою рентген-телескопа XMM-Newton Європейського космічного агентства.
Попередні дослідження свідчать, що в районі Стрільця A* "драматичні рентгенівські виверження" відбуваються що кілька сторіч. Зафіксовані рентгенівські спалахи, вважають учені, можуть пояснювати явище, коли гарячий газ відштовхується від чорної діри в центрі Чумацького Шляху.
Припускають, що кожні 20 тис. років Стрілець A* поглинає зірку, яка підійшла надто близько.
"Ці явища називають"подіями приливного руйнування", які спричиняють вибух із вивільненням величезної кількості енергії, яка прямує вгору через "димохід" чорної діри разом із рештою зіркового матеріалу з поглиненої зірки, який Стрілець A* відкидає як десерт", – зазначає видання.