Навальний: Жителі Вірменії відмовилися вважати себе безправною худобою

Навальний: Відбулося те, що має відбуватися в нормальному суспільстві
Скріншот: Алексей Навальный / YouTube

Російський опозиціонер Олексій Навальний нагадав, що ще в березні колишній президент і прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян "пишався підтримкою понад 76% громадян".

Колишній президент і прем'єр-міністр Серж Саргсян перетворив Вірменію на одну з найкорумпованіших країн світу. Про це 25 квітня російський опозиціонер Олексій Навальний заявив у відеозверненні на своєму YouTube-каналі.

"Ще минулого місяця він пишався тим, що його підтримує понад 76% громадян Вірменії. Він легко виграв вибори, він контролював усе, від банків до футболу. Йому підпорядковувалися місцеві олігархи, яких він усіляко підтримував, поліція, армія, основні ЗМІ. Усе було за нього", – зазначив Навальний.

За словами опозиціонера, вірмени не стали терпіти "обману Саргсяна", який обіцяв, що буде правити два президентські терміни, а "коли настав час іти, вирішив залишитися при владі".

"Жителі Вірменії відмовилися вважати себе безправною худобою. Відбулося те, що має відбуватися в нормальному суспільстві", – пояснив Навальний.

Відео: Алексей Навальный / YouTube

23 квітня вуличні акції протесту в Єревані змусили Саргсяна піти у відставку. Із 2008-го до 2018 року він був президентом Вірменії і намагався зберегти свою владу на новій посаді після переходу країни до парламентської форми правління.

Виконувачем обов'язків глави уряду став перший віце-прем'єр, соратник Саргсяна, колишній топ-менеджер російського "Газпрому" Карен Карапетян.

24 квітня в.о. прем'єр-міністра повідомив, що скасував заплановану зустріч із лідером протестів, депутатом Ніколом Пашиняном. За словами Карапетяна, опозиціонер "висунув нові умови" й у такий спосіб відмовився від діалогу. Пашинян заявив, що влада намагається використати відставку Саргсяна для збереження впливу керівної Республіканської партії.

25 квітня активісти поновили протести у країні. Того самого дня президент Вірменії Армен Саркісян оголосив про початок консультацій із парламентськими і непарламентськими політичними силами.

Після розпаду урядової коаліції опозиційна парламентська фракція "Єлк" висунула кандидатуру свого голови Пашиняна на посаду прем'єр-міністра.