"Не може бути й мови". Греція не передаватиме Україні комплекси ППО С-300, заявив прем'єр

Міцотакіс підкреслив, що Греція не допомагатиме Україні "на шкоду своїй обороноздатності"
Фото: EPA
Грецький прем'єр Кіріакос Міцотакіс заявив, що уряд не має наміру передавати Збройним cилам України зенітно-ракетні комплекси С-300. Про це він сказав на пресконференції 11 вересня, повідомило місцеве видання Pentapostagma.

На запитання про постачання комплексів С-300 Міцотакіс "відповів категорично, заявивши, що про це не може бути й мови", пише видання.

Він додав, що будь-яка підтримка України "не буде на шкоду обороноздатності країни".

Він також нагадав про попередню домовленість із Німеччиною, що та готова озброїти грецьку армію своїми сучасними бойовими машинами піхоти Marder 1A3 – і лише після цього Афіни віддадуть ЗСУ свої запаси застарілих радянських БМП-1.

За словами Міцотакіса, переговори щодо цього питання все ще тривають.

Значну частину пресконференції присвятили зростанню напруженості між Грецією та Туреччиною через острови в Егейському морі. Міцотакіс заявив, що заяви президента Туреччини щодо цього "неприйнятні", а "постійні провокації з боку турецького істеблішменту вкрай проблематичні".

"Я не можу собі уявити конфлікт між Грецією і Туреччиною, коли Туреччина атакує національний суверенітет Греції. Якби це сталося, Туреччина дістала б швидку відповідь. Вона дуже добре знає адекватність грецьких збройних сил", – додав він.

Контекст:

Про те, що Греція планує передати Україні зброю радянського зразка, а натомість Німеччина надасть їй бойові машини піхоти, 31 травня розповів канцлер ФРН Олаф Шольц.

Пізніше міністерство оборони Греції повідомило, що передасть в Україну БМП-1 і отримає "рівну кількість" німецьких БМП Marder, не уточнивши інших деталей. Ці БМП-1 Греція отримала 1994 року.

У червні Міцотакіс розповів, що внаслідок цього обміну Греція має намір передати Україні 20–30 бронемашин.