У вересні готують зустріч Байдена та Ердогана, обговорять Росію, Україну і Сирію – Reuters
За словами чиновника, візит Ердогана до Вашингтона планують наприкінці вересня.
Лідери обговорять війну Росії проти України, відносини Туреччини із РФ, продаж Америкою озброєнь Туреччині. Окрім того, порушуватимуть питання ситуації в Сирії і, ймовірно, відносини між Туреччиною та Грецією, які призвели до напруженості у Східному Середземномор'ї.
Зокрема, за словами посадовця, після попередньої зустрічі лідерів адміністрація США зробила кроки, які вимагала Туреччина, "щодо деяких важливих питань, таких як [продаж винищувачів] F-16", і тепер ця тема буде знову на порядку денному.
Байден і Ердоган востаннє зустрічалися наприкінці червня в кулуарах саміту НАТО в Мадриді, на якому НАТО запросив Фінляндію і Швецію стати членами Альянсу.
Наприкінці цього саміту Байден сказав, що Сполучені Штати підтримують продаж винищувачів F-16 Туреччині й він упевнений, що схвалення Конгресу, необхідне для продажу, можуть надати, пише Reuters.
Агентство зазначає, що настрої США і Туреччини зіпсувалися після того, як Анкара придбала російські ракетні комплекси. Це спричинило санкції з боку Вашингтона, а також виключення Туреччини із програми винищувачів F-35.
Контекст:
У середині липня 2019 року після бажання Анкари закупити в Росії системи ППО С-400 виникла криза у відносинах Туреччини і США. На початку червня 2019 року США запропонували Туреччині варіанти, які б дали їй змогу відмовитися від російських зенітно-ракетних комплексів.
12 липня 2019 року на авіабазу Мюртед до турецької провінції Анкара прибула перша партія компонентів російських зенітно-ракетних комплексів С-400. У Білому домі після цього заявили, що постачання до Туреччини винищувачів F-35 неможливе, оскільки росіяни за допомогою С-400 зможуть вивчати їхні характеристики.
США ввели санкції проти Туреччини за закупівлю С-400 згідно із законом CAATSA. Вони передбачають заморожування активів і візові обмеження для кількох посадовців оборонної галузі Туреччини. Ердоган називав ці санкції "атакою на суверенітет Туреччини".