"Не вагатимемося." Міністри фінансів країн G7 підтвердили підтримку України
Окрім Японії, яка головує цьогоріч у G7, у зустрічі брали участь Великобританія, Канада, Німеччина, Франція, Італія та США, а також Європейський союз.
"Ми підтвердили, що не вагатимемося в підтримці України", – сказав Судзукі.
Міністри фінансів обговорили скоординовані заходи у відповідь стосовно країни-агресора Росії і виконання введених проти неї санкцій. Також на саміті йшлося про глобальні податкові реформи, спрямовані, зокрема, на транснаціональні корпорації. Після консультацій G7 у Гандінагарі проведуть зустріч міністрів фінансів та керівників центральних банків країн G20, ідеться в повідомленні.
Міністр фінансів України Сергій Марченко 16 липня поінформував у Facebook, що брав участь у саміті дистанційно.
"Це подія, яка збирає лідерів фінансового світу, і надзвичайно важливо актуалізувати як потреби України, так і успіхи в боротьбі проти агресора... Подякував нашим партнерам із G7 за підтримку, що дозволяє стабільно і вчасно здійснювати пріоритетні соціальні й гуманітарні витрати держбюджету", – написав Марченко.
Він наголосив на важливості фінансових гарантій партнерів в умовах невизначеності, спричиненої повномасштабною війною, а також на необхідності прогресу в пошуку механізмів фінансування відновлення України завдяки замороженим російським коштам.
Контекст:
За даними Міністерства реінтеграції України станом на 29 червня, від початку війни міжнародні партнери виділили Україні приблизно €170 млрд допомоги. Ця сума передбачає військову, фінансову та гуманітарну допомогу від урядів іноземних держав, а також міжнародних фінансових організацій. За даними системи Ukraine Support Tracker, на які посилається міністерство, донорами України стали 40 країн, а також європейські інститути, МВФ і Світовий банк.