"Немає повної картини". Глава ВООЗ застеріг від використання колективного імунітету для боротьби з COVID-19
Колективний імунітет може захистити від вірусу, якщо триває масова вакцинація, а в умовах пандемії COVID-19 цього немає, зазначив глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус.
Країнам не варто розраховувати на колективний імунітет у боротьбі з коронавірусною інфекцією. Про це на брифінгу 12 жовтня заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус, стенограму його виступу опублікував сайт організації.
"Колективний імунітет – це концепція, використовувана для вакцинації, за якої популяцію може бути захищено від певного вірусу, якщо досягнуто порогу вакцинації. Наприклад, колективний імунітет до кору вимагає вакцинації приблизно 95% населення. Решту 5% буде захищено тим, що кір не поширюватиметься серед вакцинованих. Для поліомієліту поріг становить орієнтовно 80%. Іншими словами, колективного імунітету досягають завдяки захисту людей від вірусу, а не завдяки впливу на них", – сказав Гебреєсус.
Він підкреслив, що колективний імунітет ніколи не використовували як стратегію реагування на спалах хвороби, зокрема в умовах нинішньої пандемії.
"Ми недостатньо знаємо про імунітет до COVID-19. У більшості людей, інфікованих вірусом, що спричиняє COVID-19, імунна відповідь розвивається протягом перших кількох тижнів, але ми не знаємо, наскільки сильною чи тривалою є ця імунна відповідь або чим вона відрізняється в різних людей. У нас є деякі підказки, але немає повної картини. Також були деякі приклади вторинного зараження людей, інфікованих COVID-19", – пояснив глава ВООЗ.
За його словами, у більшості країн переважна кількість населення залишається схильною до коронавірусної інфекції, вмирають люди з COVID-19 будь-якого віку.
"Допускати поширення небезпечного вірусу, якого ми не до кінця розуміємо, просто неетично. Це не варіант", – заявив Гебреєсус.
Він закликав країни зайнятися контролем поширення коронавірусної інфекції і цілеспрямовано не допускати "тісних контактів".
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Визнаної на міжнародному рівні вакцини проти коронавірусної інфекції поки не існує.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, який стежить за поширенням хвороби, станом на 13 жовтня у світі зареєстровано більше ніж 37,7 млн випадків коронавірусної інфекції, померло майже 1,08 млн пацієнтів із COVID-19.