Невзлін: План Путіна зірвався. Європейці не стали вити, що підтримка України заважає їхньому теплу й комфорту G

Країни ЄС зайняли правильну й рішучу позицію, вважає Невзлін
Фото: Leonid Nevzlin / Facebook
Розрахунок президента Росії Володимира Путіна на те, що Європа не захоче жертвувати комфортом заради допомоги Україні, не справдився. Про це російсько-ізраїльський бізнесмен, один із колишніх керівників нафтової компанії ЮКОС Леонід Невзлін заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

За його словами, Євросоюз швидко впорався із завданням переходу на енергонезалежність. Більшість країн Заходу виявляє досить "правильне налаштування" й готова допомагати Україні саме стільки, скільки потрібно.

"Найголовніше – європейська підтримка: план Путіна зірвався. Тобто вони не стали вити, що підтримка України заважає їхньому теплу й комфорту. Вони загалом розібралися із цим. Особливо німці здивували в гарному розумінні. А [ексканцлерка Німеччини Ангела] Меркель засмутила в поганому сенсі: виявляється, це все можна було зробити за ці роки спокійно й позбутися залежності від Росії, а не нарощувати цю залежність. Ну і, крім нібито головної країни в Європі, інші країни зайняли набагато правильнішу й рішучішу позицію – а саме Франція, ну і про інших ми з вами розуміємо. По-моєму, навіть [прем'єр-міністр Угорщини Віктор] Орбан засунув свій язик за пазуху й не дуже виступає", – сказав Невзлін.

Він зазначив, що позиція США на цьому тлі має вигляд "дещо нерішучий". І тепер Європа разом з Україною чекають від Америки рішучіших кроків. Невзлін вважає, що найнагальнішою потребою Збройних сил України на цьому етапі війни є важкі танки. І що швидше ЄС І США дійдуть згоди  щодо цього, то краще.

“Вони не вміють обговорювати більше ніж одне питання одночасно. Ось зараз,  коли з темою протиповітряної оборони загалом набагато краще: закритіша зараз Україна, ніж раніше, небо... Особливо в містах, де це важливо, де є концентрація інфраструктурних потужностей, куди б'ють. То вони перейшли на танки. Танки найважливіше наступальне озброєння. І, дай боже, дійде до танків Leopard та інших, але чекають на ініціативу Америки і потім, як ми знаємо, уся Європа готова скинутися й постачати танки на кшталт Leopard та інші бронемашини", – вважає ізраїльський бізнесмен.

Невзлін: Путін у дуже поганому стані й навіть у депресії. Його жалюгідний вихід на Різдво – явне підтвердження, що людині нікуди не хочеться, їй страшно виходити на вулицю. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали відмовлятися від російських нафти й газу та шукати їм альтернативу.

5 серпня Єврокомісія затвердила план економії газу на 15%, щоб заощадити паливо "на цю зиму і підготуватися до можливих перебоїв із постачанням газу з Росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю". Це сталося на тлі скорочення постачань російського газу "Північним потоком".

Від початку російського вторгнення в Україну Європейський союз скоротив постачання газу з Росії на 80%, повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 13 січня 2023 року. 

Агентство Bloomberg повідомило, що перед опалювальним сезоном країни Євросоюзу накопичили більше газу, ніж необхідно, а поєднання "надзвичайно теплої погоди" й імпорту скрапленого газу сприяли тому, що газові сховища були майже заповнені.