Невзоров про вакцинацію Путіна проти коронавірусу: Диктатори бояться уколів
Таємничість, яка супроводжує вакцинацію проти коронавірусу президента РФ Володимира Путіна, недоречна, заявив 24 березня в ефірі радіостанції "Эхо Москвы" російський публіцист Олександр Невзоров.
"23 березня, якщо вірити [спікеру глави Кремля Дмитрові] Пєскову, голка встромилася у священну плоть владики Верхньої і Нижньої Росії. Але все відбулося дуже конспіративно, по-чекістськи, у режимі глухої таємниці. [...] Правду кажучи, ця таємничість не надто доречна, тому що абсолютно незрозуміло: ось зараз імідж "Супутника V" істотно пошарпано і він потребував би такого зоряного часу, якби це зробив безпосередньо Путін", – сказав публіцист.
Він вважає, що Путіну "колотися треба було демонстративно і відкрито, бо вже в чому в чому, а в сором'язливості Володимира Володимировича якось не запідозриш, він завжди любив виблискувати голими тілесами, викликаючи захват провінційних дуреп".
"У цієї таємничості є три пояснення, як я припускаю, чому це залишили в таємниці. По-перше, можливо, відтоді, коли ми бачили його востаннє оголеним, Володимир Володимирович набив якусь не надто пристойну татуху і тепер соромиться роздягатися на людях. Це ймовірно", – зазначив Невзоров.
На його думку, одна з правдоподібних версій: глава Кремля "просто боїться уколів".
"Демонстрація закушеної губи і блідості закочених очей – вона могла б зашкодити іміджу великого диктатора, героїчному іміджу. [...] Ще невідомо, чи був факт щеплення. Але, правду кажучи, чому диктатори бояться уколів – це дуже багато хто боявся, – але вони боялися виправдано. Бо, наприклад, уколи в зад їм робили за допомогою великої струганої палі, і це справді дуже глибокий укол, дуже неприємний. І потім ще диктаторів кололи вилами і кололи, наприклад, алебардами, це теж були не найприємніші відчуття", – зіронізував Невзоров.
Він також висунув третю версію, релігійну.
"Третя версія, яка, напевно, сподобається нашим слухачам-вірянам, – це те, що вакцинація була, так би мовити, непорочною, без пенетрації. Вони ж там усі віряни, вони навіть у зачаття непорочне вірять, а вакцинація – набагато делікатніша процедура", – сказав публіцист.
Путін 23 березня вакцинувався проти коронавірусної інфекції COVID-19. Пєсков перед цим провів пресбрифінг, під час якого заявив, що росіянам не покажуть, як імунізувався президент.
Пізніше Пєсков не дав прямої відповіді на запитання, як почувається Путін після введення першої дози вакцини. Другу дозу главі Кремля обіцяють ввести "за кілька тижнів".
У програмі "Москва. Кремль. Путин", знятій телеканалом "Россия 1", глава Кремля розповів, що на ніч після вакцинації поклав під подушку "градусник", щоб не пропустити підвищення температури.
У Росії зареєстровано три вакцини проти COVID-19: "Супутник V", "ЕпіВакКорона" і "КовіВак".
Путін стверджував, що вакцина "Супутник V", яку першою зареєстрували в Росії і масово застосовують, ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. Однак вакцина зазнала критики в науковій спільноті, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. Міжнародний журнал The Lancet писав про ефективність на рівні 91,6%.
Водночас група російських учених зазначала, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. Росіяни, які зробили щеплення, скаржилися на різні побічні ефекти – жар, втрату нюху, підвищений тиск.