Ніч Трампа з Путіним у Кремлі, наступ на Київ, капітуляція України, проблеми Сі Цзіньпіна. Інтерв'ю Гордона з Піонтковським. Відео
На YouTube-каналі "В гостях у Гордона" вийшло інтерв'ю з російським політологом, публіцистом Андрієм Піонтковським, який живе у США.
У програмі засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона Піонтковський говорив про:
- затримки з ухваленням пакету військової допомоги Україні від США;
- небезпеку американського мільярдера Дональда Трампа для України в разі його повторного обрання президентом США;
- надії президента країни-агресора РФ Володимира Путіна на перемогу Трампа;
- підсумки Всесвітнього економічного форуму в Давосі;
- витіснення Чорноморського флоту РФ із Севастополя;
- імовірність нового наступу російських окупантів на Київ.
"Три місяці допомогу Україні дивним чином блокують: більшість членів Палати [представників Конгресу США] беззастережно підтримує Україну. А блокує документ вузька група сенаторів", – сказав Піонтковський.
Він зазначив, що на форумі в Давосі президент США Джо Байден і держсекретар США Ентоні Блінкен говорили, що відмова від підтримки України буде катастрофою для США і їм доведеться вже платити "не грошима, а кров'ю".
"Якби все, що Україна має зараз, було під час харківського й херсонського наступу, він тривав би до самого розгрому Росії", – також заявив політолог.
Піонтковський народився 1940 року в Москві. Закінчив механіко-математичний факультет Московського державного університету імені Михайла Ломоносова. Кандидат фізико-математичних наук. Піонтковський – провідний науковий співробітник Інституту системного аналізу РАН, автор понад 100 наукових статей і кількох монографій.
З кінця 1990-х років займається політичною журналістикою, співпрацює з багатьма російськими ЗМІ, виступає як коментатор у телеефірах.
Піонтковський – член Американського математичного товариства і член міжнародного ПЕН-клубу.
Послідовно виступає з критикою Путіна, йому приписують авторство терміна "путінізм".
2016 року Генпрокуратура РФ виявила ознаки нібито екстремізму у статті Піонтковського, у якій він розмірковував про майбутнє Чечні у складі РФ, після чого публіцист виїхав із Росії.