"Жодна причина не може виправдати вбивство людини або насильство". Туреччина засудила збройний напад у церкві в Ніцці
Коментуючи напад і вбивство кількох людей у французькій церкві Нотр-Дам, у міністерстві закордонних справ Туреччини висловили думку, що в організаторів атаки немає релігійних і моральних цінностей.
Туреччина засудила збройний напад у церкві Нотр-Дам у Ніцці, унаслідок якого загинули люди. Про це йдеться в повідомленні турецького міністерства закордонних справ.
"Ми рішуче засуджуємо напад, скоєний сьогодні в церкві Нотр-Дам у Ніцці. Ми висловлюємо співчуття родичам загиблих унаслідок нападу, бажаємо якнайшвидшого одужання пораненим", – зазначили у МЗС.
Там висловили думку, що в тих, хто організовує такі жорстокі напади на священне місце поклоніння, "немає релігійних, гуманітарних і моральних цінностей".
"Жодна причина не може виправдати вбивство людини або насильство, – підкреслили турецькі дипломати. – Як країна, яка бореться з різними видами тероризму і втрачає своїх громадян через нього, ми підкреслюємо: Туреччина солідарна із французьким народом, особливо з жителями Ніцци, у боротьбі з тероризмом і насильством".
Уранці 29 жовтня в Ніцці невідомий напав на перехожих із ножем, жертвами стало щонайменше троє людей, двох із них було вбито в церкві. Нападника затримали.
Пізніше стало відомо, що в іншому місті Франції – Авіньйоні – чоловік, озброєний пістолетом, погрожував перехожим, вигукуючи "Аллах акбар". За даними ЗМІ, його під час затримання застрелили поліцейські.
Окрім того, у центрі Ліона затримали чоловіка, який намагався сісти у трамвай, будучи озброєним ножем із 30-сантиметровим лезом. Він виявився вихідцем з Афганістану.
Влада Франції оголосила найвищий ступінь терористичної загрози.
Напади сталися майже за два тижні після вбивства професора історії коледжу Конфлан-Сент-Онорін Самюеля Паті. Підозрюваного у скоєнні злочину вбили під час затримання. Це 18-річний уродженець Москви чеченського походження Абдуллах Анзор. Професор незадовго до смерті показував карикатури на пророка Мухаммеда на уроці, присвяченому свободі слова. Французькі правоохоронці повідомляли про 11 затриманих, підозрюваних у причетності до вбивства професора історії.
Після нападу на вчителя президент Франції Еммануель Макрон заявив про "ісламістський сепаратизм" і висловив думку, що "іслам переживає кризу в усьому світі". На церемонії прощання з Паті французький лідер сказав: "Ми продовжимо, учителю, ми будемо захищати свободу, якої ви так добре навчали, і ми звеличуватимемо принципи світської держави, ми не відмовимося від карикатур, від малюнків".
Слова Макрона розкритикували деякі лідери мусульманських країн, зокрема президент Туреччини Реджеп Ердоган. Глава Чечні Рамзан Кадиров назвав французького президента "натхненником тероризму".