Німеччина купила труби "Північного потоку" для свого терміналу скрапленого газу – ЗМІ

Будівництво СПГ-терміналу провадять біля острова Рюген у Балтійському морі
Фото: nord-stream.com
Німеччина готує відкриття нового газового терміналу, який буде пов'язаний з інфраструктурою зупиненого російського трубопроводу "Північний потік". Про це 23 квітня повідомило Bloomberg.

За даними агентства, уряд Німеччини купив частину потужностей "Північного потоку" для будівництва СПГ-терміналу біля острова Рюген у Балтійському морі.

Міністр економіки Роберт Габек підтвердив, що трубопровід під'єднають до наявної газової інфраструктури в Любміні з весни 2024 року.

Як зазначає агентство, Німеччина намагається покращити свою енергетичну безпеку після того, як країни Євросоюзу відмовилися від російського палива. Значною мірою Берлін покладається на скраплений природний газ, щоб заповнити дефіцит енергопостачання, особливо через закриття цього місяця останніх атомних електростанцій, які залишилися.

Про те, що Німеччина зможе розпочати зиму 20232024 років із повними сховищами природного газу і повністю відмовитися від палива з РФ, президент Федерального мережевого агентства Клаус Мюллер заявляв 30 березня.

5 березня це підтвердив канцлер ФРН Олаф Шольц, сказавши, що ФРН повністю забезпечила собі незалежність від постачання газу, вугілля і нафти з Росії.

Раніше, як повідомила "Немецкая волна", Німеччина імпортувала понад 50% газу з РФ.

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали відмовлятися від російських нафти та газу й шукати їм альтернативу.

5 серпня 2022 року Єврокомісія затвердила план економії газу на 15%, щоб зберегти паливо "на цю зиму і підготуватися до ймовірних перебоїв із постачанням газу з Росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю". Це сталося на тлі скорочення постачання російського газу "Північним потоком".

Від початку російського вторгнення в Україну Європейський союз скоротив постачання газу з Росії на 80%, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 13 січня 2023 року.

Агентство Bloomberg повідомило, що перед опалювальним сезоном країни ЄС накопичили більше газу, ніж необхідно, а поєднання "надзвичайно теплої погоди" й імпорту скрапленого газу сприяли тому, що газові сховища були майже заповнені.