Німеччина не дозволила Іспанії передати Україні 40 танків Leopard 2 – ЗМІ
Влада Німеччини не дала дозволу Іспанії на постачання Україні 40 бойових танках Leopard 2 німецького виробництва. Про це 10 червня повідомило видання Spiegel.
За інформацією журналістів, федеральний уряд Німеччини попереджав іспанців у телефонних дзвінках, що цей крок "буде відхиленням від (хоча й абсолютно неформального і неофіційного) рішення всіх західних союзників не постачати Києву танки".
За інформацією Business Insider, офіційні особи в Мадриді навіть попросили вибачення в Берліна за створені проблеми. Наразі йдеться про передання Україні щонайбільше 10 танків, але й це рішення під питанням.
Spiegel додає, що танки 1990-х років настільки застаріли, що будуть готові до передання Україні лише за кілька місяців.
Видання зазначає, що в умовах, якщо наміри уряду Іспанії щодо передання танків серйозні, то він не має так швидко здаватися.
Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявляв, що постачання бойових танків неможливе. Проте, за інформацією Spiegel, на комітеті Бундестагу з оборони він сказав, що абсолютного принципу в цьому напрямі немає, тому тема постачання Україні зброї залишиться публічно розпливчастою.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Німеччина від початку війни у 2014 році надає Україні фінансову допомогу, допомагає лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від надання зброї. У 2021 році Берлін блокував постачання зброї Україні через НАТО, коли США попереджали про ймовірне нове вторгнення Росії.
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого ФРН змінила позицію і погодилася постачати озброєння. Проте у квітні Bild написало, що уряд Німеччини викреслив усе важке озброєння зі списку військової допомоги Україні.
Після зустрічі глав міноборони різних країн 26 квітня на базі Рамштайн міністерка оборони ФРН Крістіне Ламбрехт заявила, що Німеччина доправить в Україну зенітні самохідні установки Gepard.
Німецький Бундестаг на засіданні 28 квітня схвалив постачання важкого озброєння Україні.
10 травня глава МЗС ФРН Анналена Бербок анонсувала спільне з Нідерландами постачання 12 гаубиць Panzerhaubitze 2000.
Але наприкінці травня видання Welt повідомило, що з кінця березня Німеччина практично не постачала Україні будь-якого значущого, навіть легкого, озброєння – тільки міни, запчастини для кулеметів, запалювачі, детонувальні шнури, радіоприймачі, ручні гранати тощо.
1 червня під час виступу в парламенті ФРН Шольц анонсував постачання систем ППО IRIS-T, які просила Україна. Він заявив, що за їхньою допомогою Україна зможе "захистити ціле велике місто від атак російської авіації". Бербок уточнила, що їх постачання може тривати місяці.