Німеччина оголосила, що у сховищах для наступної зими не буде російського газу
За словами Мюллера, на сьогодні, наприкінці опалювального сезону, загальний рівень заповнення становить 64,3%.
"Зараз ми виходимо із зими з відносно повними сховищами. Це допоможе заповнити їх улітку без російського трубопровідного газу", – сказав він.
Робота LPG-терміналів сприяла створенню буферної системи для ринку, зазначив посадовець. На початку сезону, 14 листопада 2022 року, було зафіксовано рівень заповнення 100%. Наприкінці зими ситуація з паливом також залишається стабільною. Мюллер назвав це "великим успіхом" в умовах стрибків ціни, припинення постачання з Росії й накладених на неї санкцій.
"Повноцінні складські приміщення, помірні температури й заощадження зробили вагомий внесок у те, що ми добре пережили минулу зиму. Ми також маємо добре підготуватися до наступної. Це передбачає подальше ощадливе використання газу", – додав президент Федерального мережевого агентства.
Про те, що Німеччина є повністю незалежною від постачання російських енергоносіїв, 5 березня заявив канцлер ФРН Олаф Шольц, пише Tagesspiegel.
"Ми забезпечили собі незалежність від постачання газу, вугілля й нафти з Росії. Рік тому ніхто не очікував, що ми легко в економічному аспекті переживемо ситуацію, за якої більше немає постачання газу з Росії до Німеччини й до багатьох частин Європи", – повідомив глава німецького уряду.
Раніше, як повідомила "Немецкая волна", Німеччина імпортувала понад 50% газу із Росії.
Контекст:
Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали відмовлятися від російських нафти та газу й шукати їм альтернативу.
5 серпня 2022 року Єврокомісія затвердила план заощадження газу на 15%, щоб зберегти паливо "на цю зиму і підготуватися до ймовірних перебоїв із постачанням газу з Росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю". Це сталося на тлі скорочення постачання російського газу "Північним потоком".
Від початку російського вторгнення в Україну Європейський союз скоротив постачання газу з Росії на 80%, повідомила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн 13 січня 2023 року.
Агентство Bloomberg повідомило, що перед опалювальним сезоном країни ЄС накопичили більше газу, ніж необхідно, а поєднання "надзвичайно теплої погоди" й імпорту скрапленого газу сприяли тому, що газові сховища були майже заповнені.