Німеччина передасть Україні ще дві РСЗВ Mars II і 50 бронемашин Dingo – міноборони
Про це 15 вересня під час засідання керівництва бундесверу заявила міністерка оборони ФРН Крістіне Ламбрехт, повідомила "Німецька хвиля".
До цього Україна отримала три такі РСЗВ.
За словами Ламбрехт, українські військові мають пройти навчання для роботи з РСЗВ до кінця вересня.
Також Німеччина планує передати Україні 50 бронемашин типу Dingo, додала глава міноборони ФРН.
Крім того, Ламбрехт пообіцяла найближчим часом завершити запланований обмін із Грецією, під час якого Афіни нададуть Києву 40 радянських бойових броньованих машин піхоти, а натомість отримають від ФРН 40 БМП Marder.
12 вересня Ламбрехт заявила, що ФРН поки не має наміру постачати Україні бойової бронетехніки, підкресливши, що поки "жодна країна не передала бойових машин піхоти чи основних бойових танків західного виробництва". За її словами, ФРН домовилася з партнерами, що "Німеччина не вживатиме таких дій в односторонньому порядку".
Раніше Ламбрехт говорила, що "дуже хотіла б дати набагато більше Україні", але це неможливо через те, що в минулі роки фінансування німецьких збройних сил було сильно урізане.
13 вересня глава МЗС України Дмитро Кулеба, коментуючи відмову влади ФРН надати Україні танки Leopard та бойові машини піхоти Marder, заявив, що "сигнали з Німеччини розчаровують".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Німеччина з початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу, допомагала лікувати поранених українських військовослужбовців, але відмовлялася від передавання зброї. Після повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року ФРН змінила свою позицію щодо постачання зброї до зон конфлікту і погодилася доправляти озброєння в Україну.
ЗСУ вже отримали від Німеччини 3 тис. одиниць протитанкової зброї Panzerfaust 3 із 900 пусковими пристроями, 10 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000 (спільно з Нідерландами), 24 зенітні самохідні установки Gepard із 30 обіцяних та іншу зброю. Також українські військові отримали від ФРН каски, обмундирування, намети та медикаменти.
Німецький таблоїд Bild підрахував, що Німеччина обіцяла Україні зброї на €675 млн.
Водночас канцлер ФРН Олаф Шольц відмовився давати Україні танки Leopard.
Андрій Мельник, який покидає восени посаду посла України в Німеччині, вважає, що Німеччина незабаром змінить свою позицію щодо передавання Україні важкого озброєння.