Німеччина погодиться на розширення ЄС лише за умови його реформування – радник Шольца
Посадовець підкреслив, що уряд Німеччини займає дуже чітку позицію в цьому питанні й вона "полягає в тому, що [Євросоюзу] потрібна інституційна реформа принаймні одночасно з розширенням".
Успіх реформи, на думку Кукіса, залежатиме від того, "наскільки наполегливо" вестимуть переговори й наскільки чітко Берлін донесе до громадськості, що "допустить розширення ЄС лише за умови проведення інституційних реформ".
Як зазначає Euractiv, нинішній уряд Німеччини виступає за реформування ЄС із початку приходу до влади.
Федеральний міністр економіки й віцеканцлер ФРН Роберт Габек закликав відмовитися від принципу одноголосності в ЄС на користь кваліфікованої більшості 31 травня, після дискусій щодо шостого пакету санкцій ЄС проти Росії, коли Угорщина блокувала ухвалення санкцій. Угорщину згодом Європарламент звинуватив у зловживанні принципом одноголосності.
Шольц, закликаючи переглянути цей принцип, наголошував у червні, що не лише кандидати мають готуватися до вступу до ЄС, а й союз теж має готуватися до їхнього прийняття.
Як повідомляє Ouest-France, про необхідність перегляду принципу заявляла також у травні президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.
Однак є і скептики, яких потрібно переконувати, пише Euractiv і нагадує, що у травні 13 східноєвропейських і скандинавських держав – членів ЄС у спільному документі попередили про "непродумані й передчасні спроби розпочати процес зміни договору".
Ідеться переважно про країни, які виступають за швидке розширення ЄС, наголосив експерт німецького аналітичного центру SWP Ніколай фон Ондарза на заході, де виступав Кукіс. Ондарза вважає, що перспектива розширення союзу може стати ключем до його реформування.