Німеччина розглядає можливість експропріації частини "Північного потоку – 2" – Spiegel

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну Німеччина відмовилася від реалізації "Північного потоку – 2"
Фото: EPA
Німеччина хоче використати труби "Північного потоку 2" для під'єднання до терміналу скрапленого газу на узбережжі Балтійського моря, для цього частину газогону можуть експропріювати. Про це 24 червня повідомив Spiegel із посиланням на джерела.

За даними газети, реалізацією плану займається Федеральне міністерство економіки. Розглядають можливість експропріації частини трубопроводу, що розташована на території Німеччини, і відсікання її від решти. У моделі, яку розглядає уряд ФРН, труби газогону, що ведуть із суші в море, можна під'єднати до мобільного терміналу скрапленого газу.

Серед переваг газета називає наявність готової інфраструктури, через яку газ можна постачати в південну частину країни. Журналісти зазначили, що технічно підйом і розрізання трубопроводу, "очевидно, можливі", але кожен крок потребуватиме затвердження плану й оцінювання впливу на довкілля.

Водночас, за даними видання, "найбільший страх" ФРН що президент РФ Володимир Путін і "Газпром" відреагують на таку експропріацію відплатою, наприклад, за допомогою експропріації німецьких компаній у Росії.

З огляду на це в Мінекономіки ФРН вивчають можливість будівництва паралельного "Північному потоку 2" газогону.

У мінекономіки ФРН заявили, що триває пошук додаткових місць для терміналів скрапленого газу, і "важливим чинником є питання наявної інфраструктури для під'єднання".

Контекст:

"Північний потік – 2" – магістральний газогін із Росії до Німеччини через Балтійське море. Його будівництво повністю завершили у вересні 2021 року.

Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають трубопровід загрозою для енергетичної безпеки Європи.

22 лютого 2022 року влада Німеччини заявила, що зупинить сертифікацію "Північного потоку – 2". Таке рішення ухвалили після того, як Путін 21 лютого оголосив про визнання "незалежності" окупованих територій України.

23 лютого президент США Джо Байден доручив своїй адміністрації ввести санкції проти Nord Stream 2 AG.

На тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке почалося вранці 24 лютого, найбільша нафтогазова компанія у світі, британсько-нідерландська Shell, оголосила про вихід з усіх спільних проєктів із російським "Газпромом", зокрема із проєкту будівництва трубопроводу "Північний потік – 2".

1 березня компанія – оператор газогону "Північний потік – 2" Nord Stream 2 AG оголосила про банкрутство.

За словами заступниці держсекретаря США Вікторії Нуланд, "Північний потік – 2" зараз мертвий: "Це шматок металу на дні моря, я не думаю, що він колись оживе".