Німеччина відмовилася від половини своїх атомних електростанцій

АЕС Брокдорф неподалік Гамбурга стала центром антиядерних протестів

Фото: EPA

Німеччина 31 грудня 2021 року закрила три із шести атомних станцій, що є в експлуатації, рішення про поетапну відмову від ядерної енергетики та перехід від викопного палива до поновних джерел енергії ухвалив  уряд Герхарда Шредера 2002 року. Про це повідомляє The Associated Press.

Три закриті реактори почали виробляти електроенергію в середині 1980-х років, вони впродовж майже чотирьох десятиліть забезпечували електрикою мільйони німецьких сімей. Одна з АЕС – Брокдорф, розташована за 40 км від Гамбурга, стала центром антиядерних протестів, зумовлених Чорнобильською катастрофою 1986 року в СРСР. Дві інші закриті АЕС – за 40 км від Ганновера і за 80 км від Мюнхена.

Станції закрито попри те, що в Німеччині лунали заклики переглянути рішення про припинення використання ядерної енергії через те, що АЕС виробляють відносно мало вуглекислого газу. Прихильники атомної енергії стверджують, що вона допоможе Німеччині скоротити викиди парникових газів.

Контекст:

У Німеччині з 2000 року набув чинності мораторій на будівництво нових атомних електростанцій. Пізніше німецький уряд вирішив повністю відмовитися від використання ядерної енергії.

2011 року Бундестаг затвердив план поетапного закриття атомних електростанцій. Останню АЕС у країні має бути виведено з експлуатації до кінця 2022 року.