Німеччина виступила проти відправлення миротворчої місії НАТО до України
15 березня під час візиту до Києва Качинський сказав, що в Україні необхідно розгорнути миротворчу та гуманітарну місію НАТО чи інших організацій, яка була б "під збройним захистом". Політик сказав, що Україна зараз захищає всю "євро-американську цивілізацію", тому, на його думку, "необхідна готовність зважитися на очевидний ризик".
Офіційний представник глави уряду ФРН Штеффен Гебештрайт на пресконференції, яка відбулася 16 березня, заявив, що такий крок прирівняв би гуманітарну місію до бойової операції.
"Канцлер Німеччини, як і французький та американський президенти, неодноразово чітко заявляли: жодний персонал НАТО, жодні військовослужбовці НАТО за кордони території Альянсу або в Україну не вирушатимуть", – сказав Гебештрайт.
Відряджання військовослужбовців НАТО в Україну – це "червона лінія", яку неприпустимо переходити, оскільки "в такому разі неможливо буде провести різницю між гуманітарною або рятувальною місією та бойовою операцією", заявив представник німецького уряду.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
У НАТО, куди входить 30 країн, зокрема Польща та Німеччина, неодноразово заявляли, що не збираються розміщувати свої військові сили в Україні.
Після нападу Росії Україна регулярно закликає НАТО встановити безполітну зону над країною, щоб захистити її від авіанальотів російської армії.
В Альянсі не підтримують цієї пропозиції. "Ми бачимо руйнування, ми бачимо людські страждання в Україні, але може стати ще гірше, якщо НАТО застосує дії, які фактично перетворять це на повноцінну війну між НАТО і Росією", – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 16 березня.