Очільник Сенату Чехії приїхав до Києва для участі у Кримській платформі
Голова чеського Сенату Мілош Вистрчіл приїхав до Києва для участі в саміті Кримської платформи. Про це він повідомив 11 вересня в соцмережі X.
Вистрчіл нагадав, як 2021 року на інавгураційному саміті сказав, що питання анексії Криму не може бути аналогом мюнхенського "про нас без нас".
"Події після анексії Криму демонструють нам, що, якщо наша підтримка буде недостатньою, Росія не зупиниться. І ми також повинні мати на увазі, що мирні переговори не можуть відбуватися без участі України і результати переговорів мають бути прийнятними для України", – написав очільник чеського Сенату.
Контекст:
7 лютого президент Чехії Петр Павел заявив, що його країна разом із партнерами шукає артилерійські боєприпаси, щоб передати їх Україні для боротьби з російською агресією. Він уточнив, що Чехія знайшла спосіб закупити 500 тис. снарядів калібру 155 мм і 300 тис. снарядів калібру 122 мм.
Прем'єр Чехії Петр Фіала 12 березня оголосив, що Чехія може організувати закупівлю додаткових 200 тис. артснарядів для України у третіх країнах. 13 березня радник прем'єр-міністра Чехії з нацбезпеки Томаш Пояр повідомив, що артилерійські снаряди, закуплені у країнах за межами Євросоюзу з ініціативи Чехії, можуть потрапити в Україну вже в червні.
У МЗС Чехії розповіли 26 березня, що Україна в межах чеської ініціативи може отримати приблизно 1,5 млн артилерійських боєприпасів. Спецпредставник уряду Чехії з питань реконструкції України, який відповідає також за чеську ініціативу щодо постачань боєприпасів, Томаш Копечний 30 травня заявив, що перше суттєве збільшення постачань буде в червні. "Воно буде в десятках тисяч, між 50 тис. і 100 тис. на місяць", – сказав він.
У червні боєприпаси за чеською ініціативою почали надходити в Україну.