Одна з найбільших оборонних компаній Європи готова інвестувати "сотні мільйонів євро" у виробництво боєприпасів в Україні

CSG шукає майданчики для виробництва артилерійських і танкових снарядів
Фото: depositphotos.com

Один із найбільших європейських виробників озброєнь – чеська компанія Czechoslovak Group (CSG) – пропонує допомогти Україні наростити власне виробництво важких боєприпасів. Про це 6 березня у Празі журналістам заявив власник і виконавчий директор CSG, мільярдер Міхал Стрнад, повідомляє Bloomberg.

Він підкреслив, що компанія хотіла б інвестувати "сотні мільйонів євро" в Україну.

За його словами, CSG веде переговори з державним концерном "Укроборонпром" про потенційне спільне підприємство й шукає відповідні майданчики для виробництва артилерійських і танкових снарядів, а також важкої техніки.

Стрнад розповів, що після початку повномасштабної війни його компанія удесятеро збільшила виробництво великокаліберних боєприпасів на своїх заводах у Словаччині, Іспанії та Сербії.

"Нелегко керувати таким стрімким зростанням. Якби в нас була угода, ми б передали наші технології Україні. Отже, ми могли б використовувати їхні можливості та їхніх людей для нарощування виробництва артилерійських і танкових боєприпасів", – каже підприємець.

Крім боєприпасів, CSG виробляє для української армії військові й цивільні вантажівки Tatra, бронемашини та колісні самохідні гаубиці, а також модернізує танки Т-72 радянських часів. Щоб задовольнити дедалі більший світовий попит, компанія будує нові виробничі цехи в Чехії, а наступного місяця планує завершити операцію з придбання американської компанії Vista Outdoor Inc, яка займається виробництвом стрілецької зброї, за $1,9 млрд.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський 11 січня 2024 року закликав тиснути на політиків Заходу, які раніше гарантували Україні 1 млн снарядів до березня.

Наприкінці січня глава Міноборони України Рустем Умєров написав листа міністрам країн ЄС про критичний брак снарядів, повідомили ЗМІ.

Керівниця об'єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня Наталія Гуменюк 5 лютого розповіла, що фіксують брак боєприпасів і військові намагаються компенсувати це використанням безпілотників.