Офісу Тихановської надали дипломатичний статус у Литві
У пресслужбі додали, що Литва – це перша країна ЄС, яка дала білоруській опозиції дипломатичний статус, і вже ведуть роботу над відкриттям представництв народу Білорусі в інших країнах.
"Я дякую Литві за ту величезну підтримку, яку й увесь білоруський народ, і я особисто дістали за ці місяці. Білорусь – це не [самопроголошений Олександр] Лукашенко, а білоруський народ. І тепер це визнано офіційно", – зазначила вона.
"Сьогодні вручив лідерці демократичної Білорусі Світлані Тихановській документ про акредитацію представництва білоруської демократії. Цей крок висловлює нашу незмінну підтримку народу Білорусі, який прагне до демократичних змін у своїй країні", – цитує міністра закордонних справ Литви Габріелюса Ландсбергіса пресслужба МЗС країни у Twitter.
Контекст:
9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, після яких почалися масові акції протесту незгодних із результатами голосування. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, який перебуває при владі з 1994 року, за нього проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За даними правозахисного центру "Весна", із серпня у країні затримали понад 25 тис. осіб, сумарно вони дістали 83 тис. діб арешту. Влада заявляла про чотирьох загиблих учасників мітингів, опозиція – про вісьмох.
23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, уперше в історії Білорусі її не анонсували й не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.