"Омікрон" може виявитися заразнішим за "Дельту" – глава інституту інфекційних захворювань ПАР

Учені вивчають здатність "Омікрону" ухилятися від імунітету

Фото: EPA

Варіант коронавірусу "Омікрон", виявлений на півдні Африки, може бути найімовірнішим кандидатом на заміну високозаразного варіанта "Дельта". Про це 30 листопада в інтерв'ю Reuters заявив директор Інституту інфекційних захворювань Південної Африки Адріан Пурен.

За його словами, штам "Омікрон" із погляду заразності може виявитися небезпечнішим, ніж штам "Дельта". Пурен вважає, що вчені дізнаються про здатність "Омікрону" ухилятися від імунітету, здобутого внаслідок вакцинації або після хвороби, протягом чотирьох тижнів. Також стане відомо, чи призводить цей штам до гірших клінічних симптомів, ніж інші варіанти.

Згідно з неофіційними звітами лікарів, які лікували пацієнтів зі штамом "Омікрон" у Південній Африці, цей варіант має легкі симптоми, зокрема сухий кашель, лихоманку та пітливість ночами, проте експерти застерігають від поспішних висновків.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У ПАР 22 листопада виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, що має велику кількість мутацій, які викликають занепокоєння. ВООЗ надала йому назву "Омікрон".

У ВООЗ зазначають, що попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом порівняно з іншими.

Штам "Омікрон" станом на 30 листопада виявлено вже в 11 країнах Євросоюзу, відомо про 44 випадки захворювання.

В Україні поки що не виявили такої мутації. У зв'язку з поширенням штаму Міністерство закордонних справ 29 листопада рекомендувало українцям відмовитися від поїздок у сім країн.

30 листопада міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко заявив, що складно спрогнозувати, коли штам коронавірусу "Омікрон" прийде в Україну.