Орбан підтримав "мирний план" Китаю щодо України

Орбан висловився про війну в Україні
Фото: EPA

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан під час спілкування з депутатами парламенту 27 лютого заявив, що підтримує запропонований Китаєм план вирішення воєнного конфлікту в Україні. Про це повідомляє угорське видання Telex.

За словами Орбана, Угорщина виступає за мир на всіх міжнародних форумах. Він заявив, що війна "погана для українців, росіян, угорців, у Європі і ще більш явно – для всього світу". Також він зазначив, що Європа "крок за кроком скочується до війни".

За словами Орбана, багато хто нібито хоче втягнути Угорщину у війну, змусивши постачати Україні зброю. Прем'єр наголосив, що угорці на загальнонаціональній нараді вирішили, що країна не має  вступати у війну.

"Ми вважаємо важливим "мирний план" Китаю і підтримуємо його", – додав прем’єр-міністр. Він заявив, що уряд поки не змінить своєї позиції, і тому підтримує пропозицію фракцій про те, що парламент має зафіксувати у резолюції, що він бажає залишатися прибічником миру і не брати участі у війні.

Контекст:

Китай із початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.

Президент України Володимир Зеленський говорив, що Китай має "підтримати формулу миру", яку пропонує Україна, та "виступати за гарантії безпеки".

18 лютого глава канцелярії комісії із закордонних справ Центрального комітету Комуністичної партії Китаю Ван І розповів главі МЗС України Дмитру Кулебі про головні позиції "мирного плану" КНР. Кулеба зазначив, що Україна ще чекає на документ із повним текстом плану.

24 лютого оприлюднили документ "Позиція Китаю щодо політичного врегулювання кризи в Україні", який містить 12 пунктів. Зеленський сказав, що частина пунктів у цьому документі відповідає інтересам України, а з частиною Київ не погоджується. Водночас планом Зеленський документ не вважає, за його словами, про "думки" Китаю щодо врегулювання.

Кулеба заявив, що як мінімум один із пунктів документа – пов'язаний із санкціями – не відповідає інтересам України.

Президент США Джо Байден вважає, що цей документ вигідний тільки Росії, а верховний представник Євросоюзу з питань закордонних справ і безпекової політики Жозеп Боррель звернув увагу, що "план" не розрізняє жертву й агресора, ставлячи їх на один рівень.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц також розкритикував документ. В ініціативі "немає чіткої лінії, яка б говорила: російські війська також мають вивести", наголосив він.